Rzecz Krotoszyńska nr 27 (1054) z 07.07.2015 r.

Radojewski wygrał Plażę Open w Białymstoku

Sebastian Pośpiech, 08 lipiec 2015, 10:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Mateusz Radojewski z Krotoszyna wygrał turniej siatkówki plażowej z cyklu Plaża Open w Białymstoku. Zawody, zaliczane do mistrzostw Polski, rozegrano 4 i 5 lipca.

Zanim popularny Radar i grający z nim w parze Adamem Parcej doszli do finału, stoczyli 4 pojedynki w turnieju głównym. Pokonali po 2:0 w setach pary Kaszewiak/Paszkowski i Karniłowicz/Wierzbicki, by w ćwierćfinale wygrać z duetem Brożyniak/Dzikowicz 1:2 (17:21,23:21,17:15). W półfinale krotoszynian i jego partner wygrali gładko z parą Chiniewicz/Kałuża 2:0 (21:12, 21:13).
W finale doszło do rewanżu z Brożyniakiem i Dzikowiczem. Mecz, który był transmitowany na żywo w TVP Sport,  znacznie lepiej zaczęli rywale, wygrywając I partię 21:15. W II secie Radojewski/Parcej poprawili grę i wygrali 21:17. Decydujący o złotym medalu tie-break to popis gry krotoszynianina w obronie i jego partnera, który świetnie blokował przeciwników. Rezultat 15:7 dał im triumf w całym turnieju.