Rower miejski bis

Gracjan Jaworski, 14 listopad 2017, 12:21
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Krotoszynie mają się pojawić nowe rowery miejskie. Tym razem będą płatne i lepiej zabezpieczone.
Rower miejski bis
Wiosną tego roku wystartował w Krotoszynie innowacyjny projekt Rower Miejski. Mieszkańcy  gminy oddawali niepotrzebne im jednoślady. Do zadań gminy oraz Miejskiego Zakład Usług Komunikacji należało ich odnowienie i bezpłatne udostępnienie. Projekt zauważyły i doceniły ogólnopolskie stacje telewizyjne. 
Niestety, rowery szybko zostały skradzione, a specjalnie przygotowane stacje postoju świeciły pustkami. Jednośladów nie udało się odzyskać. - Krotoszynianie nie zdali testu na uczciwość - komentuje krótko burmistrz Franciszek Marszałek.
Władze miasta postanowiły jednak nie składać broni i 9 listopada w zorganizowały w magistracie spotkanie z udziałem przedstawicieli firmy Roove, produkującej zaprojektowane w Polsce rowery i zarządzającej związaną z nimi aplikacją na smartfony.
Firma ta zaproponowała nowoczesne rozwiązania dotyczące drugiego już Roweru Miejskiego w Krotoszynie. - Ten projekt powstał w okolicach maja i kwietnia tego roku. Nie funkcjonuje jeszcze w żadnym z polskich miast - informuje burmistrz. 
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE
 
Artykuł wyświetlono 1334 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz