Siatkarski turniej z okazji rocznicy wyzwolenia

(popi), 24 styczeń 2018, 13:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Turniej siatkarski oldbojów z okazji rocznicy wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji niemieckiej wygrała drużyna z Bydgoszczy. W sobotnich zmaganiach w hali widowiskowo-sportowej uczestniczyło 9 drużyn.
Siatkarski turniej z okazji rocznicy wyzwolenia

KLIKNIJ NA GALERIĘ ZDJĘĆ

Turniej zorganizowało Krotoszyńskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, które jako gospodarz wystawiło dwie drużyny. Mecze toczono na trzech boiskach. Zespoły podzielono na 3 grupy, grano systemem każdym z każdym. Po zakończeniu tej fazy powstała tabelka punktowa. 8 zespołów zaproszono do kolejnego etapu rywalizacji, dziewiąty Jarocin odpadł.
Po ćwierćfinałach do walki o najwyższe laury przeszły: KTPS Krotoszyn, Bydgoszcz, Pobiedziska, Wrocław. Do finału awansowały drużyny z Bydgoszczy i Wrocławia. W walce o zwycięstwo padł wynik 2:1 dla pierwszej z tych ekip. W meczu o trzecią lokatę KTPS Krotoszyn uległ 1:2 zespołowi z Pobiedzisk.
Mecze, rozgrywane przez niemal całą sobotę, stały na wysokim poziomie. Wystarczy dodać, że występowało w nich łącznie aż 10 aktualnych medalistów mistrzostw Polski oldbojów w różnych kategoriach wiekowych.Klasyfikacja końcowa
1. Bydgoszcz
2. Wrocław
3. Pobiedziska

4. KTPS Krotoszyn
5. Kościan
6. Kalisz.
7. Team KTPS
8. Turek
9. Jarocin