WYSTAWA W GALERII REFEKTARZ

Siostrzane spojrzenie na sztukę

(pik), 11 styczeń 2017, 08:37
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Za nami pierwszy w tym roku wernisaż w Galerii Refektarz. 7 stycznia budynek znajdujący się przy ul. Mały Rynek 1 odwiedziły siostry - artystki młodego pokolenia: Dagmara Pijanowska oraz Małgorzata Tworek. Na wystawę przygotowały kilkadziesiąt prac, które rozwieszone są w dwóch salach.
 Siostrzane spojrzenie na sztukę
 Siostrzane spojrzenie na sztukę

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

W większej sali prezentują się prace Dagmary, w mniejszej Małgorzaty. Ale oprócz obrazów zgromadzeni mogli podziwiać lalki, piękne pozytywki i własnoręcznie wykonane przez Dagmarę bombki. Artystki opowiadały o swojej pracy.
Pomimo dystansu do siebie oraz swoich prac, jaki prezentowała podczas wystawy młodsza z sióstr - Małgorzata, trzeba dodać, ze jej prace charakteryzują się dużą drobiazgowością. Po wprowadzeniu publiczność zaczęła wraz z artystami przemierzać pomieszczenia i z uwagą obserwować pracę, delektując się tradycyjnie podawaną podczas wernisaży lampką wina.
O tym co jeszcze się wydarzało podczas wernisażu i dlaczego Elżbieta Gasztka, zamierza bojkotować następne wernisaże, czytelniczy dowiedzą się z wydania papierowego z 17 stycznia. Tymczasem zachęcamy mieszkańców do oglądania wystawy.
Prace artystek można podziwiać w galerii do końca stycznia. Wystarczy przyjść do galerii, w czasie jej otwarcia tzn. w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny. 

Artykuł wyświetlono 1667 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz