Śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia na śmierć 3 dzieci. Adwokat rodziny zawiadomił prokuraturę

(red.), 19 sierpień 2018, 11:59
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Po tym, jak trójkę dzieci porwała fala w Darłówku, wielu zastanawia się co przyczyniło się do tragedii. Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Tymczasem adwokat rodziców nastolatków chce kolejnego śledztwa. Powiadomił, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników, którzy 14 sierpnia pełnili dyżur na kąpielisku.
Śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia na śmierć 3 dzieci. Adwokat rodziny zawiadomił prokuraturę
 
Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trójki dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi. Śledztwo będzie także dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Oba czyny są zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Nikt nie usłyszał zarzutów. Kontynuowane są czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Wielu świadków już zostało przesłuchanych, w tym rodzice dzieci.
 
17 sieprnia zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zobowiązane do pełnienia pieczy nad plażowiczami na kąpielisku w Darłówku złożył adwokat rodziców dzieci Paweł Zacharzewski. Rodzice, jak mówił mediom,  mają szereg zastrzeżeń do akcji ratowniczej, która została podjęta. Oboje, jak zapewnił, byli na miejscu zdarzenia.
Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku.
 
Artykuł wyświetlono 5160 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz