Rzecz Krotoszyńska nr 15 (1042) z 14.04.2015 r.

Smoleńsk po raz piąty

Janusz Urbaniak, 16 kwiecień 2015, 11:41
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Minęła 5. rocznica katastrofy smoleńskiej.
Smoleńsk po raz piąty

Pod Smoleńskiem zginął również prezydent Kaczorowski, który bywał w Zdunach pod Krotoszynem

W trakcie jej obchodów, potwierdzających narodowe rozdarcie, jak zawsze padały słowa oskarżeń, niechęci, a nawet pogardy wobec rządzących. Ich motywem przewodnim jest myśl o zamachu, którego dopuścić się mieli Rosjanie sami lub przy współudziale polskiego rządu, a także myśl o zafałszowanym śledztwie. W taki sposób o katastrofie myśli 20 proc. Polaków, których wspierają liczne instytucje z Radiem Maryja na czele, a także niestrudzony agitator Antoni Macierewicz. Gratuluję im odwagi, by bez dowodów utrzymywać swoich słuchaczy w ciągłej destrukcji. Gratuluję im odwagi, by rzucać coraz to nowe rewelacje, korzystając z wiedzy kolejnych specjalistów.
Tumult wokół tragedii jest niczym innym jak metodą wynoszącą do władzy. Politycy PiS,  którym – w nagrodę za upór i przebiegłość – naród powinien dać szansę rządzenia, niech pamiętają, że narzędzia, które raz uruchomili, zostaną kiedyś użyte przeciw nim i tak jak teraz – przeciw Polsce.    
Po katastrofie agendy państwa popełniły wiele błędów, to prawda. Ale zrobiły to z własnej słabości, a nie w  wyniku perfidnego spisku.

(więcej przeczytasz w gazecie)