Sprzęt warty miliony w szpitalu

Gracjan Jaworski, 06 marzec 2018, 13:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym krotoszyński szpital wzbogaci się sprzęt medyczny za prawie 7 mln zł.
Sprzęt warty miliony w szpitalu

W 2014 r. dzięki wpółpracy z firmą Mahle zakupiono również tomograf

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie kupił niedawno nowoczesny aparat rentgenowski. - Jesteśmy po przetargu i podpisaniu umowy. Sprzęt powinien do nas trafić za około trzy tygodnie - mówi dyrektor Krzysztof Kurowski. 
 
Pół mln od MAHLE
Wszystko zaczęło się od pieniędzy przekazanych przez firmę MAHLE, która w trakcie rozmów ze starostwem zadeklarowała chęć pomocy miejscowej  służbie zdrowia. W grudniu ubiegłego roku przekazała 500 tys. zł fundacji Szpital Powiatowy w Krotoszynie.
- Bardzo potrzebowaliśmy nowego aparatu rentgenowskiego,  ponieważ obecny ma 13 lat i jest mocno wyeksploatoowany. Zdarzają się awarie, a - co za tym idzie - przestoje - mówi dyrektor Kurowski. Jednak wartość zakupu wyniosła nieco ponad 1 mln zł, dlatego SPZOZ musiał szukać dofinansowania inwestycji. Samorząd powiatu zapewnił 200 tys. zł, a  gmina Krotoszyn 100 tys. zł. W kosztach uczestniczyły również gminy z naszego powiatu dokładając po kilkadziesiąt tys. - 200 tys. zł dołożyliśmy z własnego budżetu SPZOZ, co jest sukcesem. Nie musimy już o całe kwoty prosić, lecz także sami inwestujemy - stwierdza dyrektor SPZOZ. 
 
120 łóżek i aparatura
Dyrektor informuje  nas również, że aplikowanie o środki z Unii Europejskiej na doposażenie szpitala zakończyło się sukcesem. - W związku z tym poczynimy zakupy dla krotoszyńskiego szpitala za ponad 5 mln zł

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE

Artykuł wyświetlono 1518 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 07 marzec 2018, 10:52

Strasznie drażni mnie krotoszyński szpital ł cała krotoszyńska opieka medyczna.A z tego wynika,że pacjent staje się narzędziem i skąd taka fizjologia Krotoszyńska opieka zdrowotna jest kierunkowana a to znaczy,że pacjent może być medycznie poniewierany tj.że medycyna może stosować leczenie według swojego vici - misia Leczenia według vici - misia jest leczeniem ryzykownym dla pacjenta a dla opieki medycznej zyskiem.

Dodaj komentarz