Stanowisko za meldunek. Tak kandydat SLD chciał zdobyć głosy w Krotoszynie

Sebastian Pośpiech, 13 wrzesień 2018, 09:41
Średnia: 5.0 (2 głosów)
- Ja się oczywiście odwdzięczę - na wiosnę będziesz mógł być kierownikiem oddziału naszej fundacji - tak Tomasz Buchwald, zamierzający startować do sejmiku wojewódzkiego z SLD, przekonywał byłego działacza PiS Krzysztofa Kubika, aby ten zameldował go u siebie, w Krotoszynie.
Stanowisko za meldunek. Tak kandydat SLD chciał zdobyć głosy w Krotoszynie

Tomasz Buchwald i treści wiadomości upublicznione na Facebooku przez Krzysztofa Kubika

Sprawa ujrzało światło dziennego, ponieważ rozmowę na Facebooku upublicznił Krzysztof Kubik, były członek PiS-u z Krotoszyna. Zgodziłbyś się zameldować mnie u ciebie, a wtedy do gazet pójdzie informacja, że jestem mieszkańcem Krotoszyna. Chcę zdobyć te głosy - pisał do Kubika Tomasz Buchwald, ubiegający się o start w wyborach do sejmiku z listy SLD.Jjak stwierdził, jest obecnie jest zameldowany w Jarocinie, który jest w innym okręgu niż Krotoszyn.
Ponoć – co pisał Kubikowi w prywatnej rozmowie - w biurze wyborczym proszono go, by do 5 listopada się przemeldować. Krzysztof potrzebowałbym adresu, a nie mam już znajomych w Krotoszynie - pisał T. Buchwald. Kubik mu odmówił, po czym rozmowę opublikował na swoim profilu na Facebooku.
- Zdziwiła mnie taka prośba od obcego mi człowieka. Najpierw pomyślałem, że to pewnie żart albo dziennikarska prowokacja, bo w głowie mi się to nie mieści. Im bardziej ten człowiek brnął tym zdawałem sobie coraz bardziej sprawę, że to jest prawdziwe i niestety przedstawia ciemną stronę polityki , czyli po prostu przekupstwo, oszustwo mieszkańców Krotoszyna i całego okręgu. Oczywiście natychmiast odmówiłem - mówi Kubik Rzeczy.
Tomasz Buchwald z kolei przyznał w rozmowie z portalem onet.pl, że popełnił błąd, ale tłumaczy, że uległ naciskom, aby zmienić meldunek i tym samym uzyskać głosy mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Nam odmówił komentarza, twierdząc, że sprawa ma wyłącznie kontekst polityczny a Kubik z prywatnej rozmowy zrobił teatr polityczny.
Szef wielkopolskiego SLD oświadczył, że T. Buchwald nie jest już kandydatem do sejmiku. - Po materiałach jakie pojawiły się w internecie przeprowadziłem z nim rozmowę i podziękowałem mu za współpracę, która już na starcie się zakończyła - informuje Wiesław Szczepański.

 

Artykuł wyświetlono 2227 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz