MISTRZOSTWA POLSKI W MINI SIATKÓWCE W GŁUCHOŁAZACH

Sukces ósemki na mistrzostwach Polski

Sebastian Pośpiech, 07 czerwiec 2018, 08:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Od 24 do 27 maja trwały się w Głuchołazach mistrzostwa naszego kraju w minisiatkówce. Rywalizowały czwórki chłopców i dziewcząt.
Sukces ósemki na mistrzostwach Polski

Młodzi zawodnicy rozegrali kilka ciężkich spotkań

Sukces ósemki na mistrzostwach Polski

Cała drużyna przed ośrodkiem w Głuchołazach

Prawo udziału w tych zawodach mieli mistrzowie poszczególnych województw, w przypadku chłopców z Wielkopolski - Szkoła Podstawowa nr 8 z Krotoszyna.
W wyniku losowania nasza drużyna trafiła do grupy D. W rozgrywkach eliminacyjnych wygrała  2:1 z SP8 Lubin oraz PSP 3 ze Starogardu Gdańskiego oraz uległa  późniejszym brązowym medalistom - SP Mirzec - w stosunku 1:2. - Walka była niesamowita, okupiona kontuzją Filipa Wawrockiego, który musiał zakończyć udział w mistrzostwach – mówi trener Sławomir Chlebowski.
Powyższe wyniki pozwoliły  krotoszyńskiej drużynie walczyć w najlepszej ósemce mistrzostw. W kolejnej grupie nasi chłopcy spotkali się z najlepszymi drużynami z grupy C. Pierwszy mecz przegrali z 0:2 z SP21 z  Grudziądza (25:13, 25:18). Rywale w końcowej klasyfikacji zdobyli srebro. Mecz z warszawską SP 303 miał przesądzić o kolejności w grupie i walce o miejsca 5-8. Nasi rozpoczęli bardzo dobrze, gdyż pierwszy zespół wygrał 25:18. Następna czwórka także nie oddała prowadzenia do końca seta i wygrała 26:24. - Na tym etapie chłopcy byli bardzo skoncentrowani, nie popełniali błędów, za to wykorzystywali błędy rywali – komentuje trener.
W półfinale krotoszynianie zmierzyli się z SP3 Leżajsk. Zespół w składzie Adrian Gromski, Tobiasz Florczyk, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski wygrał 25:11. Nasi walczyli bez zawodników rezerwowych, gdyż Tomek Łęcki musiał wrócić na mistrzostwa Wielkopolski, a Filip Wawrocki do domu (ze względu na wspomnianą kontuzję). Kolejna czwórka (Paweł Pęcak, Krzysztof Szymlet, Jakub Hylewicz, Sebastian Ligęza) uległa rywalom  20:25. O końcowym wyniku zdecydował tie-break. Ósemka wygrała go 15:12.
W ostatnim dniu, kiedy  stawką była piąta lokata, ponownie po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy z SP303 w Warszawie. Pierwszy set to seria błędów naszych zawodników, zakończona  wygraną przeciwników 28:26. Kolejna czwórka także popełniła szereg błędów, wobec czego wygrali warszawianie 25:17.
Zawodnicy z ósemki zakończyli mistrzostwa na szóstej pozycji.

 

Artykuł wyświetlono 856 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz