Sukces zawodników Radojewskiego

(popi), 01 maj 2017, 11:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Mateusz Radojewski z Krotoszyna jest trzecim trenerem kadry siatkarzy plażowych. Funkcję pełni od paru miesięcy a już ma pierwszy sukces na koncie. Jego podopieczni zdobyli brąz na światowym turnieju w Chinach.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zdobyli brązowy medal na turnieju z cyklu World Tour w Xiamen (Chiny) w siatkówce plażowej. Polacy w meczu o trzecie miejsce pokonali niemiecką parą  Dollinger/Erdman 2-0 (21:16, 21:17).

Podopieczni trenera Mateusza Radojewskiego zagrali bardzo skutecznie w „pierwszej akcji” nie pozwalając rozwinąć się Niemcom w żadnym elemencie. Trener Radojewski podsumował ich występ tak: – Maciek i Kuba grali rewelacyjnie, pokazując siatkówkę plażową na najwyższym poziomie światowym.

Wcześniej Rudol i Szałankiewcz zmierzyli się w walce o wielki finał  z holenderską parą Brouwer/Meeuwsen przegrywając 1-2 ( 22:20, 15:21, 8:15).

Do niedawna Mateusz "Radar" Radojewski sam był czynnym zawodnikiem, regularnie grywając na turniejach finałowych mistrzostw Polski. Medalu krajowych nigdy nie wywalczył, ale raz był bardzo blisko w 2010 r. zajął z Marcinem Melnarowiczem czwarte miejsce.

W 2016 r. obronił doktorat z siatkówki oczywiście. W swej pracy doktorskiej porównywał urazy odnoszone przez siatkarzy z pierwszej i trzeciej ligi. 31-letni krotoszynianin jest wykładowcą akademickim na Akademii Wychowania Fizycznego. Szybko jednak dostał propozycję wejścia w skład sztabu trenerskiego siatkarzy plażowych. Pracuje z męską reprezentacją seniorów. Jako trzeci trener odpowiada za prowadzenie rozgrzewki, zajmuje się przygotowaniem motorycznym graczy.