Sulmierzyce. 16-latek śmiertelnie zatruł się czadem (AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA)

Sebastian Pośpiech, 28 styczeń 2017, 10:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Tragedia w Sulmierzycach. Nie żyje 16-letni chłopak.
Sulmierzyce. 16-latek śmiertelnie zatruł się czadem (AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA)

foto kpt. Dariusz Kulawski

Sulmierzyce. 16-latek śmiertelnie zatruł się czadem (AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA)

foto - kpt. Dariusz Kulawski

W sobotę 28 stycznia o godz. 5.30 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o trzech osobach nieprzytomnych w jednym z budynków jednorodzinnych w Sulmierzycach. 

- Okna na parterze budynku mieszkalnego były otwarte. Dwie osoby dorosłe wewnątrz mieszkania w pokoju prowadzą reanimację młodego chłopaka, który leżał na łóżku - mówi Tomasz Niciejewski. 

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania, ułożyli chłopca na podłodze i niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora. Prowadzono ją do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Lekarz z ratownikami medycznymi przejęli reanimację, która trwała 45 minut. Czynności życiowych nie udało się przywrócić, lekarz stwierdził zgon.

W czasie kiedy prowadzona był resuscytacja krążeniowo oddechowa ratownicy ewakuowali dwie osoby dorosłe na zewnątrz oraz dokonali pomiarów. Dwóm osobom ewakuowanym na zewnątrz budynku udzielono wsparcia psychicznego oraz zabezpieczono ich przed utratą ciepła. W związku ze złym samopoczucie osób ewakuowanych na zewnątrz, wezwano drugą karetkę pogotowia, której ratownicy po przebadaniu osób ewakuowanych zdecydowali o zabraniu ich do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia bada policja i prokurator.

 

Artykuł wyświetlono 4215 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz