Rzecz Krotoszyńska nr 31 (1110) z 2.08.2016 r.

Sulmierzyce. Dwie strony alei Klonowicza

Sławek Pałasz, 03 sierpień 2016, 13:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zakończono prace przy przebudowie al. Klonowicza w Sulmierzycach - ku zadowoleniu mieszkańców i kierowców przejeżdżających przez miasto. Nie da się jednak ukryć, że wraz z zejściem drogowców z placu budowy problemy się nie skończyły.
Sulmierzyce. Dwie strony alei Klonowicza

Nowa, czerwona nawierzchnia al. Klonowicza w Sulmierzycach

Sulmierzyce. Dwie strony alei Klonowicza

Fragment zniszczonej alei, należącej do miasta

Aleja Klonowicza remontowana była blisko dwa lata. Przetarg wygrała firma Skanska, która korzystała z usług podwykonawców. Jej oferta opiewała na 2 mln 824 tys. zł. 
Zamiast brukowanej, dziurawej drogi, w Sulmierzycach jest teraz ulica, na której położono dwie warstwy asfaltu. Druga, w kolorze jasnej czerwieni, ma wygłuszać hałas oraz niwelować drgania wynikające z przejazdu samochodów ciężarowych. Stosuje się ją w tych  częściach miast, gdzie jest zabytkowa zabudowa, tak jak w Sulmierzycach. 
 
Mieszkańcy na tak 
- Niewątpliwie teraz jest o niebo lepiej. Jesteśmy zadowoleni, że - po wielu latach zabiegów o remont alei - udało się go zakończyć. Mamy jednak problem z drugą częścią ulicy, która została zniszczona przez sprzęt dowożący materiały budowlane. Skąd burmistrz weźmie teraz pieniądze na jej remont, nie wiem – powiedział Rzeczy sulmierzyczanin Bogdan Wojtkowski – jedna z osób, które pisały do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich pisma w sprawie remontu.  
 
Drugie oblicze alei 
Rzeczywiście, podczas remontu drogowcy wykorzystywali drugą, nadal brukowaną część alei (należącą do miasta) jako dojazd do placu budowy. Jeździł po niej ciężki sprzęt, jeździły również samochody, których kierowcy, mimo zamknięcia ulicy, próbowali przejechać nią w stronę Odolanowa. Kończyło się na tym, że pojazdy zawracały na skrzyżowanie  z ul. Wrocławską i Poznańską. 
W czasie obowiązywania wytyczonego na czas remontu objazdu zniszczone też zostały inne miejskie drogi, np. ul. Zielezińskiego czy Rolnicza. 
 
(więcej czytaj w gazecie...) 
 
Artykuł wyświetlono 2274 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz