Rzecz Krotoszyńska nr 43 (1122) z 25 października 2016 r.

Sulmierzyce. Nikomu nie załatwiłem pracy

Sławek Pałasz, 25 październik 2016, 11:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do naszej redakcji dotarł list od mieszkańca sulmierzyckiego osiedla Sulimira. Jego autor zarzuca burmistrzowi Dariuszowi Dębickiemu bierność w kwestii budowy dróg w tej części miasta. Sugeruje też, że włodarz miasta załatwił znajomemu pracę przy remoncie przedszkola.
Sulmierzyce. Nikomu nie załatwiłem pracy

Burmistrz Sulmierzyc - Dariusz Dębicki

List jest anonimem, którego autor informuje, że został on wysłany także do Adama Orzeszyńskiego - przewodniczącego rady miejskiej, Romana Banasiewicza – przewodniczącego komisji rewizyjnej, prokuratury i urzędu skarbowego. 
- Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem i postawą pana burmistrza Dębickiego w Sulmierzycach. Przed wyborami chodził po domach i obiecał nam, że wyremontuje drogi, założy chodniki na osiedlu. Gdy pada deszcz, są tutaj bajora wody niemożliwe do przejechania. Wkoło robi się drogi, a na osiedlu nic się nie robi – czytamy w liście.  
Jak mówi Dariusz Dębicki, sam jest mieszkańcem osiedla Sulimira i zależy mu, aby powstała tam odpowiednia infrastruktura. W czasie kampanii wyborczej do żadnego domu w tej części miasta jednak nie wchodził z prośbą o poparcie swojej kandydatury. – Jako urząd podjęliśmy pewne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy zewnętrznych na budowę dróg na osiedlu. Sami nie jesteśmy w stanie ich sfinansować. Nie jest więc tak, że nic nie robię w tej sprawie – zapewnia Dębicki. 
 
(więcej czytaj w gazecie...)
 
Artykuł wyświetlono 2281 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz