Salomonowy werdykt?

Szuniewicz dyrektorem KOK na 3 lata

Paweł Krawulski, 29 kwiecień 2017, 18:37
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury pozostaje Wojciech Szuniewicz. Tak zdecydował burmistrz Franciszek Marszałek.
Szuniewicz dyrektorem KOK na 3 lata
Szuniewicz dyrektorem KOK na 3 lata

Jeden z koncertów z cyklu Więc wiec na krotoszyńskim Rynku

Komisja konkursowa nie wybrała dyrektora spośród pięciorga kandydatów (Joanna Jarocka, Krzysztof Manista, Arletta Polańska, Wojciech Szuniewicz, Beata Ulbrych).

19 kwietnia odbyło się przesłuchanie kandydatów. Przez godzinę każdy z nich przedstawiał swoją wizję zarządzanie ośrodkiem i odpowiadał na pytania. Komisja pracowała w składzie: przewodniczący wiceburmistrz Ryszard Czuszke, członkowie: Jerzy Janicki, Grzegorz Niedbała (obaj z urzędu miejskiego), Juliusz Poczta (przedstawiciel stowarzyszeń), Robert Sokołowski (przedstawiciel załogi). W głosowaniu przedstawiciele komisji wyraźnie się podzielili. Po dwa głosy otrzymali Ulbrych i Manista, a jeden z członków komisji poparł Szuniewicza. Z powodu braku rozstrzygnięcia decyzja pozostawała w rękach burmistrza  Franciszka Marszałka, a ten wskazał na Szuniewicza. Zapytaliśmy, dlaczego. – O wyborze zdecydowało to, że KOK stara się o dofinansowanie budowy (Jednostki Aktywności Lokalnej w dawnym klubie żołnierskim – red.). Trwa merytoryczna ocena projektu. Ten, kto zaczął projekt, powinien go skończyć. Poza tym ważna była dla mnie pozytywna reakcja mieszkańców na ideę Więc Wieców (cykl koncertów letnich na Rynku – red.) – odpowiedział.

(JAK BURMISTRZ UZASADNIŁ WYBÓR SZUNIEWICZA NA 3 LATA? - O TYM PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM)

Artykuł wyświetlono 1998 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz