Toaleta dla psów w parku dworcowym

(popi), 11 październik 2017, 11:04
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Krotoszynie otwarto pierwszą w mieście toaletę dla psów o nazwie Strefa WC Pies.
Toaleta dla psów w parku dworcowym
Toaleta dla psów w parku dworcowym

Lek. weterynarii Artur Zalewski, który od ponad 20 lat zajmuje się tematem pasożytów w psich odchodach, zachwala psie toalety

Pierwsza w powiecie krotoszyńskim Strefa WC Pies została postawiona w 2016 r. w Koźminie na os. Tysiąclecia z  inicjatywy firmy A2HM.
Psia toaleta, która od 4 października funkcjonuje w krotoszyńskim Parku Dworcowym, została wyposażona w elementy stymulujące potrzeby czworonogów, takie jak słupek czy murek. Nieduża wielkość wydzielonej psiej toalety pozwala na umieszczanie jej na osiedlach czy przy placach zabaw.
Zdaniem lekarza weterynarii Artura Zalewskiego z Warszawy, który od ponad 20 lat zajmuje się tematem pasożytów w psich odchodach, wreszcie przyszła moda na sprzątanie po pupilach. - Pojawiły się też pewne ułatwienia architektoniczne w postaci wc stacji, wc stref, piesuarów itd. – mówi weterynarz.
Czy zdajemy sobie sprawę, dlaczego należy sprzątać po psach? - Tu chodzi o choroby, głównie pasożytnicze, które mogą być przenoszone wraz z odchodami psów. Jedną z nich jest toksokaroza, czyli glistnica psów – podkreśla weterynarz. Jaja glist i zawarte w nich larwy inwazyjne są groźne dla innych zwierząt, ale także dla człowieka, zwłaszcza dzieci. Mają mikroskopijną wielkość i z łatwością mogą przedostać się do przewodu pokarmowego dziecka z kurzem lub piaskiem. - Dlatego tak istotne jest sprzątanie psich odchodów, ale także regularne odrobaczanie psów lekami odpowiednio dobranymi przez lekarza weterynarii oraz pilnowanie dzieci, by po zabawie na dworze oraz ze zwierzętami myły ręce – radzi A. Zalewski.

 

Artykuł wyświetlono 1278 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz