Tomnice. Gospodarstwo odcięte od świata

Sebastian Pośpiech, 13 kwiecień 2018, 12:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Przez ul. Wiejską w Tomnicach nie można przejechać samochodem, gdyż jest dziurawa, a po deszczu grząska i pokryta kałużami.
Tomnice. Gospodarstwo odcięte od świata

Ulicą nie dało się ani przejechać, ani przejść...

Tomnice. Gospodarstwo odcięte od świata

Niedawno ugrzązł tutaj samochód

Początkowe fragment ulicy - od drogi asfaltowej do Jasnego Pola do zakrętu - utwardzono szlaką. Za zakrętem widzimy jednak tylko kałuże i dziury. Na krótkim,  kilkudziesięciometrowym odcinku leży gruz, jak dowiedzieliśmy się - przywieziony przez mieszkańca pobliskiego Różopola. Samochodem osobowym nie można tamtędy przejechać, zwłaszcza po opadach deszczu. Kilkanaście dni temu utknął na tej drodze samochód z ubojni. Odkopywano go łopatami.  
Przy Wiejskiej stoi zaledwie kilka domów - w sporych odległościach od siebie. Szczególnie jedna posesja  w trakcie roztopów i po deszczu bywa odcięta od świata. Jej mieszkańcy obawiają się, że w razie nagłej choroby czy pożaru pomoc nie dojedzie.   
Gminni urzędnicy przyznają, iż problem jest im znany. – Być może będziemy musieli wyłożyć nawierzchnię najpierw gruzem ceglanym, bo tłuczeń się utopi, a  dopiero na  gruz położymy żużel – wyjaśnia Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego.