Uczcili veto prezydenta

Gracjan Jaworski, 24 lipiec 2017, 22:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Andrzej Duda poinformował dziś rano o swoich wetach wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W Krotoszynie, jak i w innych miastach, zapanowała radość.
Uczcili veto prezydenta
Uczcili veto prezydenta

Podczas pikiety zjawiła się również jednoosobowa kontrmanifestacja

ZOBACZ NASZE ZDJĘCIA

Przypomnijmy, że w Krotoszynie od czwartku 20 lipca mieszkańcy protestowali pod sądem rejonowym wobec zmian w sądownictwie, które miał zamiar wprowadzić rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiejsza deklaracja prezydenta o zawetowaniu ustaw ucieszyła wielu obywateli. -Dziękuje państwu. Bardzo się cieszę, że żyje w takim fajnym środowisku, gdzie ludzie troszczą się o siebie i innych - powiedział Maciej Hofmmann, lekarz i bloger. Warto zaznaczyć jednak, że prezydent zamierza podpisać nowelizację prawa o ustroju sądów powszechnych. -Została jeszcze jedna ustawa, cieszą nas te dwie zawetowane, ale ta trzecia jest jakby drzazgą, która psuje cały nasz komfort i naszą radość - powiedział Hoffmann. O sprawie wypowiedział się również przedsiębiorca Ryszard Klimas. -Ta ustawa powoduje tylko to, że prokurator generalny może odwoływać i powoływać przewodniczących sądów i ich zastępców. Trudno tu mówić o jakimkolwiek uznawaniu innych środowisk, bo nie musi być to przez nikogo opiniowane- mówił Klimas. Podczas pikiety zjawiła się również jednoosobowa kontrmanifestacja. Mężczyzna w dłoniach dzierżył kartki z hasłami "P. Prezydencie Duda to jest totalna opozycja" oraz "Wspieramy rząd Beaty Szydło". Na koniec pikiety, wspólnie odśpiewano hymn, lecz dziś przybyli zdecydowali nie ustawiać się z zniczy w tradycyjne w tradycyjne veto. Podjęto również decyzję o tymczasowym wstrzymaniu protestów

FOT. A. PATEREK i G.JAWORSKI

Artykuł wyświetlono 1728 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 26 lipiec 2017, 09:45

Te protesty były jakieś dziwne,które zniewalały człowieka.W takim układzie można stwierdzić,że darli papy trzy veta a tylko dwa zostały zrealizowane.Ustawa o Sądzie powszechnym i według mnie to ta ustawa spowodowała ludzkie występki - jak to się mówi ,że lepiej zjeść pyrkę z solą jak iść pod gmach Sądu i manifestować.

Dodaj komentarz