Ukradli cennego mercedesa z posesji przedsiębiorcy

(red.), 17 kwiecień 2018, 11:26
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do zuchwałej kradzieży luksusowego samochodu doszło w nocy z 12 na 13 kwietnia w Krotoszynie. Syn właściciela ruszył w pościg i natychmiast powiadomił policję. Nie ma wątpliwości, że złodzieje to profesjonaliści.
Ukradli cennego mercedesa z posesji przedsiębiorcy

Obraz z monitoringu wizyjnego posesji na ul. Zdunowskiej


Uwaga, skradziono na posesji przy ul. Zdunowskiej (...) samochód mercedes S500, kolor czarna perła, o numerze rejestracyjnym PO8FG28, samochód po raz ostatni był widziany na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Dziadkowo (gm. Cieszków, pow. milicki) – taki post umieścił na Facebooku syn okradzionego przedsiębiorcy, prosząc o udostępnianie. Informację wzbogacił filmem z monitoringu wizyjnego nieruchomości. Widać na nim całą kradzież.

To byli zawodowcy
Nowy mercedes jest elektronicznie zabezpieczony przed otwarciem i uruchomieniem silnika. Kluczyk posiada kod.
Na filmie widać, jak dwóch mężczyzn w nakryciach głowy spokojnie wchodzi przez otwartą bramę na posesję. Jeden z nich ma plecak, a w ręku przedmiot w kształcie trójkąta, prawdopodobnie antenę. Kopiuje dane z kluczyka, który znajduje się w domu. – Drugi sprawca prawdopodobnie miał nadajnik radiowy i imitator kluczyka, dzięki czemu otworzyli, a następnie odpalili samochód – mówi rzecznik policji, Piotr Szczepaniak. Mężczyźni działali spokojnie, a od wejścia do wyjazdu  posesji minęło zaledwie ok. 2,5 min.  

Ruszył w pościg
Ok. godz. 3.50 dyżurny z komendy policji w Krotoszynie odebrał zawiadomienie o kradzieży. Na miejsce pojechał patrol. Zmobilizowano wszystkich funkcjonariuszy na służbie i powiadomiono komendę w Miliczu. - Okazało się, że auto pojechało w kierunku Zdun i dalej do Milicza. Syn właściciela minął się z wyjeżdżającym pojazdem i ruszył za nim, przekazując nam na bieżąco informacje, gdzie się znajduje - informuje rzecznik.  
 

Artykuł wyświetlono 3172 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz