Wielkie zamieszanie w federacji sumo

Ukraiński działacz oskarża Dariusza Rozuma

Gracjan Jaworski, 15 marzec 2016, 09:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Kilka dni temu otrzymaliśmy maila, w którym Ukrainiec Sergiej Korobko oskarża Dariusza Rozuma o nielegalną organizację w Krotoszynie mistrzostw Europy w sumo i malwersacje finansowe.
Ukraiński działacz oskarża Dariusza Rozuma

Okazuje się, że sumo jest także podłożem konfliktów działaczy

Ukraiński działacz oskarża Dariusza Rozuma

Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo i wiceszef europejskiej federacji, mówi, że mistrzostwa Europy w Krotoszynie są niezagrożone

W mailu wysłanym do Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz do klubów sumo, do którego dotarliśmy, znajdowały się m.in. zarzuty o nielegalne organizowanie kwietniowych mistrzostw Europy sumo w Krotoszynie, zakwaterowanie zawodników w hotelach za trzykrotnie wyższe kwoty niż w Mińsku, stolicy Białorusi, gdzie zdaniem S. Korobki mają się odbyć właściwe mistrzostwa kontynentu w sumo.

To Ukraińca odwołaliśmy!
Korobko zarzuca Rozumowi zawłaszczenie nazwy Europejskiej Federacji Sumo i traktowanie polskiego związku jak osobistego folwarku.
Dariusz Rozum zaprezentował nam pokaźny segregator pism mających świadczyć o jego niewinności. – W tej chwili pana Korobki nie ma w federacji. Dwa  tygodnie temu odbyło się w Krotoszynie posiedzenie jej zarządu. Uczestniczyli w nim  przedstawiciele Rosji, Estonii, Azerbejdżanu i Niemiec. Omawialiśmy wiele spraw dotyczących mistrzostw Europy w Krotoszynie oraz zastanawialiśmy się nad obecną sytuacją w sumo po odwołaniu Korobki. Został on odwołany w ubiegłym roku na kongresie w Estonii, podczas mistrzostw Europy młodzików, kadetów i dzieci, praktycznie zerwał on obrady. Zerwał je dlatego że, nie zgadzał się na to, by mistrzostwa Europy odbyły się w Krotoszynie. Forował na siłę organizację mistrzostw w Mińsku - komentuje Dariusz Rozum.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
 

Artykuł wyświetlono 2199 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 16 marzec 2016, 06:21

Panie Rozum proponuje zmianę szaty na klub bokserski - kościelny - miejski i gminny.
Postaram się być sędzią.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 19 marzec 2016, 12:13

Był młodym mężczyzną i miał cudowną narzeczoną,z którą związał swe życiowe plany,pomysły na to jak być szczęśliwym.I nagle to wszystko się zawaliło- co gorsza,okazało się,że sprawcą tego był Bóg! Józef,który - przeciwieństwie do Maryi - nie był niepokalanie poczęty,musiał stoczyć wewnętrzną walkę,by podjąć decyzje wiary i zaufać Bogu,który w tym momencie wydawał się jego przeciwnikiem.Wiara pozwoliła mu jednak zobaczyć,że Bóg nie tylko spełnia swe obietnice,ale jednocześnie ludzkie pragnienie, i to w sposób przekraczającą naszą wyobraźnie.

O.Przemysław Ciesielski OP Łukasz Kubiak OP Oremus Wielki Post i Triduum Paschalne

Dodaj komentarz