W lesie jest niebezpiecznie! Zachowajcie ostrożność

Sebastian Pośpiech, 08 październik 2017, 11:09
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Nadleśnictwo Krotoszyn ostrzega przed wchodzeniem do lasu. Jest wiele wywróconych drzew, nadłamanych konarów i gałęzi. Grzybiarze powinni sobie odpuścić.
W lesie jest niebezpiecznie! Zachowajcie ostrożność
W lesie jest niebezpiecznie! Zachowajcie ostrożność

Orkan Ksawery wyrządził wiele szkód. Według wstępnych szacunków na terenie naszego nadleśnictwa zostało powalone 10 tysięcy metrów sześciennych drewna. Niestety, leśnicy jeszcze nie zdążyli dotrzeć we wszystkie leśne zakamarki, ponieważ najpierw muszą oczyścić zatarasowane drogi. Szkody dotyczą nie tylko drzewostanów, ale również infrastruktury. - Przewracające się drzewa uszkodziły drogi, mosty czy ogrodzenia – mówi Przemysław Świerblewski, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Krotoszyn.

W lesie jest bardzo niebezpiecznie. Zwisające, połamane konary to największe zagrożenie. Wielu z nich nie widać, bowiem czają się w koronach drzew, uszkodzone przez czwartkową wichurę. Ludzie chodzą pod nadłamany drzewami nie licząc się z konsekwencjami. Nie ma zakazu wstępu, ale jest wiele miejsc, drzewa są naderwane i nadłamane. - Może niech ludzie zrezygnują już z tych grzybów, bo jest naprawdę niebezpiecznie. Lepiej się nie narażać – apeluje Renata Wencławiak z nadleśnictwa. Dużo jest drzew, które wytrzymały nawałnicę, ale ledwo się trzymają gruntu. – A jeszcze pada deszcz, a więc grunt jest podmoczony. Korzenie naderwane, które trzymają się na głębokości 40-50 cm, nie są stabilne – tłumaczy R. Wencławiak. 

Artykuł wyświetlono 1231 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz