MIASTO PORUSZONE TRAGEDIĄ W DARŁÓWKU

W piątek żałoba w Sulmierzycach

Sebastian Pośpiech, 16 sierpień 2018, 12:12
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W związku z tragicznymi skutkami wypadku, który miał miejsce 14 sierpnia w Darłówku, łącząc się w bólu z rodziną ofiar, burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki ogłosił w piątek 17 sierpnia żałobę na terenie Sulmierzyc. Włodarz odwiedził również matkę i ojca dzieci.
W piątek żałoba w Sulmierzycach

Na znak żałoby proszę o wywieszenie na budynkach jednostek organizacyjnych miasta flag z kirem. Ponadto z uwagi na żałobę zalecam odwołanie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym - mówi włodarz grodu Sulimira.

Rodzina dotknięta tragedią wróciła 15 sierpnia do Sulmierzyc. Została objęta pomocą psychologa i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoją pomoc finansową zaoferowała wicewojewoda Marlena Maląg, jeśli taka potrzeba zaistnieje. Senator Łukasz Mikołajczyk wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego o udzielenie pomocy finansowej rodzinie. Dzisiaj Dariusz Dębicki odwiedził matkę i ojca dzieci. - To nie są rozmowy w tej chwili, to wielkie emocje. Rozmowa przez łzy, płacz. Myślę, że do tych ludzi jeszcze nie wszystko dotarło. Cały czas trwa wyczekiwanie na tą dwójkę dzieci... - opowiada burmistrz Dębicki.

17 sierpnia w szkole podstawowej odbędzie się dyżur psychologa. Wszystkei chętne dzieci będa mogły porozmawiać o tym co się wydarzyło. - Dzieci chodziły do naszej szkoły, miały koleżanki i kolegów. Także to jest tragedia, która dotknęła całą społeczność miasta - mówi Dębicki.

Artykuł wyświetlono 12694 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz