W szpitalu brakuje lekarzy

Paweł Krawulski, 13 marzec 2018, 10:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie boryka się z brakami wśród lekarzy, choć są i pozytywy. Szpital oczekuje 17 lekarzy.
W szpitalu brakuje lekarzy

foto PIXABAY

Do Krotoszyna wraca lekarz chirurgii Damian Błaszczyk, który będzie pracował przez 2 dni w tygodniu. – Będzie przyjmował od 19 marca – potwierdził nam wicedyrektor ds. medycznych SPZOZ, Mieczysław Pełko. Pracę w poniedziałki i wtorki będzie dzielił na przychodnię i pracę w szpitalu. (...) Szpital prowadzi zaawansowane rozmowy z kardiologiem Natalia Junką. To Ukrainka, w której żyłach płynie polska krew. Jej dziadek ze strony ojca był Polakiem. (...) Jeśli przystanie na warunki, które zostaną jej przedstawione 15 marca, będzie pracować na oddziale wewnętrznym. – Myślę, że do końca tego roku uzyska zgodę z Ministerstwa Zdrowia na pracę w dziedzinie kardiologii – powiedział Rzeczy dyr. Pełko. Lekarkę zarekomendowała ukraińska ginekoog Ilona Kłapiszewska, która w Krotoszynie znacznie wcześniej znalazła swój drugi dom. 
Brak lekarzy w szpitalu jest bardzo widoczny. Dyr. Pełko wspomniał o kilkunastu brakach. Niemal na każdym oddziale przydałoby się wzmocnienie kadry. Szpital potrzebuje 3 lekarzy na oddziale wewnętrznym, 1 na chirurgii, 2 na oddziale ginekologicznym. Ponadto potrzebnych jest 2 pediatrów, 1 medyk na oddziale noworodkowym i 3 w SOR. Do tego 5 lekarzy oczekuje tzw. wieczorynka.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM)