W tym roku ścieżki do Zdun nie będzie

Gracjan Jaworski, 24 październik 2017, 11:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ścieżka rowerowa Krotoszyn - Zduny nie powstanie w tym roku. Wszystko za sprawą nieporozumień pomiędzy zarządcą drogi a firmą telekomunikacyjną i dostawcą gazu. Rowerzyści będą mogli jeździć długo wyczekiwanym traktem dopiero w czerwcu przyszłego roku.
W tym roku ścieżki do Zdun nie będzie
Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierzał wybudować ścieżkę w tym roku. Inwestycję miano rozpocząć w lipcu, ale termin przesunięto na koniec września. Chociaż mamy już końcówkę października, żadne prace nie są prowadzone. 
Wśród osób czekających na ścieżkę, dodatkowe obawy wzbudził starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, który na wrześniowych obradach rady miejskiej w Krotoszynie stwierdził, że ścieżki w tym roku nie będzie. Jego zdaniem, nie wybudowano jej dotychczas, ponieważ konieczna jest korekta projektu. Trasa jest obecnie zbyt wąską. 
O powód opóźnienia zapytaliśmy w GDDKiA, która nie potwierdza słów starosty. - Prace budowlane nie rozpoczęły się w lipcu z uwagi na problemy, jakie pojawiły się na etapie dokumentacji projektowej i uzyskiwania  niezbędnych pozwoleń  - poinormował nas Marcin Kucharczak z wydziału zamówień publicznych tej instytucji. Chodzi o brak uzgodnień branżowych, wynikły z  nieporozumień pomiędzy zarządcą a Orange Polska SA oraz Gaz-Systemem (obecnie firma ta kładzie gazociąg na trasie ścieżki). 
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE
Artykuł wyświetlono 2091 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
x Men - 31 październik 2017, 10:32

To już na początku było pewne że nic nie będzie z tej ścieżki
Poza tym nie tylko miała być ścieżka na zdunowskiej ale poprawiona w kierunku Chachalni ale cóż obiecanki cacanki

Avatar_missing_small
x Men - 31 październik 2017, 10:40

Może nareszcie zacznie się cokolwiek dziać w sprawie obwodnicy Krotoszyna? Miasto się zadłuża kredytem na szpital a Krotoszynska obwodnicą nikt nie zajmuje się.Moze Rzecz Krotoszynska ruszy te sprawę? Oczywiście jeśli nie boi się tego tematu

Dodaj komentarz