Wielki Brat patrzy. Krotoszyn pod nadzorem kamer

Sebastian Pośpiech, 21 listopad 2017, 14:04
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Krotoszyn jest przez całą dobę monitorowany przez 13 kamer, zapisujących obrazy z najbardziej newralgicznych punktów miasta. Dostęp na żywo i do nagrań wideo mają Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska.
Wielki Brat patrzy. Krotoszyn pod nadzorem kamer

W ramach monitoringu miejskiego działa obecnie 13 kamer obrotowych, które mają zaprogramowany ruch w tzw. pętli czasowej. Policjanci i strażnicy widzą na monitorach obraz z tych kamer, który zapisywany  jest  na twardym dysku.
Kamery znajdują się przede wszystkim w centrum, a więc na Rynku, Małym Rynku, w parku Wojska Polskiego, na deptaku czy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Sienkiewicza.  
Miasto przymierza się do montażu kolejnych urządzeń rejestrujących obraz. – Mamy projekt, który zakłada docelowe zamontowanie 30 kamer. Co roku mój wydział zgłasza propozycję rozbudowy monitoringu miejskiego...  - mówi Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta.

 

(CZY MONITORING SPRAWDZA SIĘ? JAK OCENIA JEGO PRZYDATNOŚĆ POLICJA?)

Artykuł wyświetlono 1551 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 22 listopad 2017, 10:42

Kamera widzi wszystko ale nie potrafi rozróżnić czy zwierzę jak np.pies czy inne są dla człowieka czy człowiek dla zwierzaka.Na postawie obserwacji i nie tylko w Krotoszynie to to zjawisko jest pomieszane czyli jakby nie normalne.
Człowiek dla zwierzaka i taki powinien by być układ.Zauważalne jest,że zwierzę dla człowieka jest jakby czyimś wymysłem a żeby uprzykrzyć człowiekowi życie i gdzie jest tego początek.Według mojej obserwacji początek tego wywodzi z kręgów urzędowo - kościelnych - nie mając na to dowodów a jeżeli są na to dowody to zmyślone.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 22 listopad 2017, 13:25

Można by dodać opinie na tema roweru miejskiego z pomysłu urzędowego.Wynika,że rower dla rowerzysty i to takie wymuszone czy przymuszone.Rowerzysta na rower to bardziej przyzwoite nie budzące obaw. Pomysły to czasami maja różne powiązania ale najczęściej jest to związane z porządkami własnej wyobraźni.

Dodaj komentarz