Wielki pożar budynku dawnej jednostki wojskowej (AKTUALIZACJA)

Sebastian Pośpiech, 14 lipiec 2018, 12:06
Średnia: 5.0 (1 głosów)
14 zastępców straży pożarnej i 2 samochody podnośniki gasiły potężny pożar budynku przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie. W obiekcie na terenie byłej jednostki wojskowej spalił się cały dach.
Wielki pożar budynku dawnej jednostki wojskowej (AKTUALIZACJA)

foto S.KALAK

Wielki pożar budynku dawnej jednostki wojskowej (AKTUALIZACJA)

foto J.GŁODAS

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pomimo szybkiej akcji gaśniczej spłonęło ok. 1.600 m kw. pokrycia dachowego. Strażacy uwijali się jak w ukropie, wszędzie panowało duże zadymienie. Obecnie trwa akcja dogaszania nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu. 

W środku nikt nie przebywał. - W  trakcie akcji gaśniczej jeden z ratowników zgłosił złe samopoczucie. Zgłosił złe samopoczucie i został przewieziony do szpitala w Krotoszynie - mówi Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej w Krotoszynie.

Od godz. 15.00 ma miejscu pracuje biegły z dziedziny pożarnictwa oraz technik z wydziału kryminalnego policjiwraz z dochodzeniowcami. - Na podstawie opinii biegłego strażaka będziemy prowadzili czynności czy doszło do samozapłonu, zaprószenie ognia czy podpalenie - mówi Piiotr Szczepaniak, rzecznik komendy policji w Krotoszynie.

ZOBACZ ZDJĘCIA2

Na skutek pożaru spłonął nie tylko dach. Warsztaty Terapii Zajęciowej straciło całe archiwum dokumentów. Tak samo jak Komenda Hufca ZHP w Krotoszynie. To zbiory, które będą bardzo trudne do odtworzenia. Majątek hufca został zniszczony. - Trzeba działać, odtwarzać materiały, stworzyć na nowo siedzibę, potrzebne będzie wszystko bo nie ma zupełnie nic - apeluje Krzysztof Manista, były harcmistrz naszej komendy.

Z kolei Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ucierpiało najmniej. Wyposażenie i sprzęt zostały już wczesniej spakowane, gdyż placówka przenosi się w najbliższych tygodniach do nowej siedziby na ul. Floriańskiej.

Niemniej jednak mieszkańcy spontanicznie już po ugaszeniu ognia zgłosili się do wynoszenia pozostałych wewnątrz przedmiotów, ocalałych sprzętów i dokumentów.

W poniedziałek odbędzie się zebranie sztabu kryzysowego, na którym zapadną dalsze decyzje. 

FILM

 

Artykuł wyświetlono 2650 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 16 lipiec 2018, 19:16

Przeglądając różne zdjęcia to wynika,że kryje się jakieś tchórzostwo,które jest zjawiskiem wmawianym.Może to oznaczać,że przyczyna powstałego pożaru jest podkładana.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 19 lipiec 2018, 08:21

Bolesne takie pożary oraz przypadki takich okropnych scen.Nasuwa się szereg myśli ale one są podkładem tchórzostwa.Trudno jest zrozumieć być tchórzem i dopuszczać do gniewu innych.Podciąga się myśli w dalszą restrykcje - lepiej diabła nie wspierać.

Dodaj komentarz