Więźniowie wezmą się do roboty

Gracjan Jaworski, 07 listopad 2017, 11:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
180 więźniów będzie pracowało na rzecz gminy Krotoszyn. Zadowolenia nie kryją władze spółek komunalnych. Wcześniej osoby skazane za lżejsze przestępstwa pracowały dla miasta Sulmierzyce.
Więźniowie wezmą się do roboty
Podczas październikowej sesji rady miasta poinformowano, że decyzją prezesa Sądu Rejonowego w Krotoszynie 180 więźniów z aresztu śledczego w Ostrowie Wlkp. będzie wykonywało prace  na terenie naszego miasta. Więźniowie pracowali u nas już wcześniej, jednak w znacznie mniejszej liczbie. 
Teraz trafią m.in. do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik, Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Najwięcej, bo aż 80 osób, wesprze CSiR. - To sporo, ale w tym roku pracowało już na naszą rzecz 40 więźniów - mówi Jacek Cierniewski, dyr. Wodnika. Skazani mają się zająć przede wszystkim koszeniem trawy czy porządkowaniem terenu na Błoniu.  - Bardzo się ucieszę, jeśli wszystkie osoby będzą uczestniczyły w pracach, bo  z reguły nie wszyscy się zjawiają albo nie wszyscy chcą pracować. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeden ma do odrobienia na przykład 20, a drugi 120 godzin  - stwierdza Cierniewski.  
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE
 
Artykuł wyświetlono 1290 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz