Hałas i nocne kursy tirów

Właściciel stacji paliw spotkał się z mieszkańcami u burmistrza

Sebastian Pośpiech, 09 październik 2018, 09:48
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Spotkanie mieszkańców Krotoszyna z Adamem Ochmannem, właścicielem stacji paliw na ul. Benickiej, nie zmieniło niemal nic.
Właściciel stacji paliw spotkał się z mieszkańcami u burmistrza

Jerzy Pawłowski spytał, dlaczego władze miasta i powiatu tolerują przekraczanie wyznaczonego czasu otwarcia stacji

Właściciel stacji paliw spotkał się z mieszkańcami u burmistrza

Starosta Stanisław Szczotka i przewodnicząca rady osiedla Joanna Tomaszewska

Strony zasiadły do rozmowy 4 października w gabinecie burmistrza Franciszka Marszałka. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele rady osiedla nr 1 z jej przewodniczącą Joanną Tomaszewską, starosta Stanisław Szczotka oraz urzędnicy ze starostwa i magistratu. Chcieli zażegnać konflikt dotyczący hałasu związanego z nocną pracą  stacji paliw przy ul. Benickiej, w środku osiedla przy ul. Konstytucji 3 Maja, a także parkowaniem tirów.  

Tankują po 22.00 czy nie?
Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku stwierdził: - Nie jest prawdą, że ze stacji można korzystać tylko do godz. 22.00 (czyli zgodnie z decyzją środowiskową burmistrza – red.), bo ja na przykład tankowałem tam o godz. 23.20. Na to starosta przypomniał, że właściciel stacji zapewnił go na wrześniowym spotkaniu, że  tankować można tylko do 22.00, później mogą to robić wyłącznie tiry.
- Wyraźnie widać, że pan Ochmann kłamie, gdy jest to w jego interesie - skwitował Mirosław Chojnicki z rady osiedla.
Mieszkaniec osiedla Jerzy Pawłowski poprosił o odpowiedź na pytanie, dlaczego w sprawie przekraczania wyznaczonego czasu otwarcia stacji władze miasta i powiatu tolerują odstępstwa.
Urzędnicy przybliżyli historię stacji paliw, m.in. wspominając o odmowach wydania pozwoleń na budowę z lat 2012 i 2013. Przedsiębiorca odwoływał się do wojewody, a potem do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W końcu po wyroku NSA otrzymał od starostwa pozwolenie, ale z zastrzeżeniami, m.in. tym, że samochody osobowe mogą tankować tylko w godz. 6.00 – 22.00.
- Dostosowuję się do planu zagospodarowania terenu, a na spotkaniu jestem z dobrej woli - odezwał się na to A. Ochmann.

 

Artykuł wyświetlono 853 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 11 październik 2018, 10:38

Jest to jakaś psychoza polityczna,która nakazuje pewne argumenty i można przypuszczać,że mieszkańcy zostali w to wrobieni.Metoda wrabiania to moda na sukces i jedynym sposobem jest unikania takiego świrowania.Są w Krotoszynie mieszkańcy którzy zazdroszczą sukcesów i uważają,że zło należy tolerować.

Dodaj komentarz