Wypadek na zlocie. Przyczepka przygniotła pasażera

(popi), 21 sierpień 2018, 10:06
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Podczas zlotu motocykli ciężkich i weteranów w Krotoszynie (17-19 sierpnia) doszło do niebezpiecznego wypadku. Pasażer motocykla został ranny.
Wypadek na zlocie. Przyczepka przygniotła pasażera

18 sierpnia o godz. 18.45 na ul. Sportowej, na terenie imprezy zamkniętej, mieszkaniec Gniezna kierujący motocyklem BMW z wózkiem wykonując gwałtowny manewr doprowadził do przewrócenia się motocykla, który przygniótł pasażera. - Kierowca motocykla był nietrzeźwy - badanie wykazało 0,57 mg/l  alkoholu (to ok. 1,2 promila - red.) w wydychanym powietrzu. Ponadto od kierującego pobrano krew i mocz do badań – mówi Bartosz Karwik z krotoszyńskiej komendy policji.
- Zespół ratownictwa medycznego musiał szukać poszkodowanego, bo na terenie zlotu nie było punktu medycznego. Pod tym względem panował chaos  - mówi Jakub Nelle, rzecznik zespołów ratowniczych przy SPZOZ w Krotoszynie.
Ranny mężczyzna leżał przy motocyklu. Po zastosowaniu czynności ratunkowych lekarz zdecydował o szybkim transporcie na szpitalny oddział ratunkowy.
Karetka pogotowia interweniowała na zlocie w sumie trzykrotnie. Wcześniej wzywano ją do zasłabnięć. - To rzadko spotykana sytuacja, kiedy organizator nie wynajmuje służb medycznych, aby zabezpieczyć zdrowie uczestników - komentuje J. Nelle. Tymczasem po wypadkach pomoc powinna być udzielona niezwłocznie. A na tym zlocie trzeba było czekać na przyjazd karetki.


 

Artykuł wyświetlono 2354 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz