Zapraszamy do Galerii Refektarz

Wystawa obrazów Andrzeja Roszczaka

Sebastian Pośpiech, 01 wrzesień 2017, 10:57
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę 2 września o godz. 19.00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1 w Krotoszynie) odbędzie się otwarcie wystawy pt. Wybrane Obrazy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.
Wystawa obrazów Andrzeja Roszczaka
Wystawa obrazów Andrzeja Roszczaka

OBEJRZYJ OBRAZY ARTYSTY!

Andrzej Roszczak urodził się w Krotoszynie (rocznik 1974), jest artystą sztuk wizualnych. Ukończył pedagogikę artystyczną na poznańskim UAM w pracowni malarskiej pod kierunkiem prof. Andrzeja Niekrasza. Podstawowym medium, którym obecnie się posługuje jest malarstwo olejne, a także fotografia analogowa. W 2000 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę nad serią obrazów w pop-artowym nurcie, w tym samym czasie podejmuje współpracę z MTV.
Pokaz Wybranych Obrazów Andrzeja Roszczaka w krotoszyńskiej Galerii Refektarz jest wystawą przekrojową. Składają się na nią powstałe w latach 2011-2017 płótna utrzymane w nurcie figuratywnego realizmu. Zobaczymy obrazy z malarskiej serii Ogrodu Botanicznego. W swojej twórczości Roszczak odnosi się do historycznych wydarzeń, do tych, które go bardzo poruszyły. Dzięki temu mamy Astronautów – płótna, w których pokazuje, jak bohaterskość zwierząt doświadczalnych jest nieprawdziwa, tak naprawdę są bezdusznie i brutalnie wykorzystywane (do celów badań naukowych). Natomiast w serii prac Wypadek Concorda artysta eksponuje te aspekty rozwoju cywilizacyjnego, te które nas bolą i powodują cierpienie.

 

Artykuł wyświetlono 1311 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz