Utarczki z GDDKiA

Zamiast rond światła

Gracjan Jaworski, 17 maj 2017, 10:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Budowa rond na skrzyżowaniu ul. Floriańskiej i Konstytucji 3 Maja z ul. Mickiewicza oraz przy krotoszyńskim targowisku to temat rzeka. Czy zamiast nich będzie sygnalizacja świetlna?
Zamiast rond światła
Początkowo firma Tal&CO Management, która wybudowała supermarket Kaufland przy ul. Mickiewicza, została zobowiązana do wybudowania obu rond. Jednak w 2012 r. oświadczyła, że finansowo nie udźwignie zaplanowanych inwestycji drogowych i zwróciła się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o partycypowanie w kosztach. Ponieważ zarządca dróg odmówił, inwestor wymyślił sposób ominięcia jej warunków i zaproponował, by  wjazd i wyjazd z supermarketu odbywał się za pomocą prawoskrętów od ul. Mickiewicza. Tak się stało. GDDKiA nie zgodziła się na odstąpienie od lewoskrętu do Kauflandu od skrzyżowania ze światłami na ul. Mickiewicza i Sienkiewicza. Poszerzono więc pas drogowy na Mickiewicza - od przejścia dla pieszych do szpitala. Na środku jezdni powstały dwie wysepki przedzielające wjazd i wyjazd z marketu. 
Rozwiązanie to niewiele przyniosło, bo  wyjazd z Floriańskiej i Mickiewicza nastręcza wiele problemów.  Krotoszynianie narzekają, że trzeba tam długo czekać. 
 
Zamiast rond światła
Wg wicestarosty Pawła Radojewskiego w GDDKiA mówi się teraz o zainstalowaniu w obu miejscach świateł.– Moim zdaniem ruch jest bardziej płynny na rondach, a u nas jest na nie miejsce - mówi wicestarosta Paweł Radojewski. 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 4952 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz