Donos do CBA na Wojciecha Szuniewicza

Zarzuty wyssane z palca, ale smród pozostanie?

Sebastian Pośpiech, 09 sierpień 2017, 15:22
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Anonimowy donos do CBA na dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Wojciechowi Szuniewiczowi zarzucono nieprawidłowości i przekręty finansowe. Burmistrz zlecił kontrolę, która niczego nie potwierdziła.
Zarzuty wyssane z palca, ale smród pozostanie?

- To ohydne, łgarskie insynuacje - twierdzi Wojciech Szuniewicz, dyrektor KOK-u

Donos zawierał kilka zarzutów wobec szefa domu kultury. Jeden z nich dotyczył zezwolenia na składowanie na terenie ośrodka materiałów budowlanych prywatnego zakładu. Szuniewicz miał również jeździć samochodem służbowym w celach prywatnych. Był też zarzut rzekomych nadużyć finansowych.

Dostał upomnienie
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie podjęli się zbadania sprawy. Zapoznawszy się z jego treścią, przesłali je do burmistrza Krotoszyna. I na tym sprawę zakończyli.
Włodarz miasta nakazał kontrolę w KOK. Audytor wewnętrzny, Tomasz Salej, sprawdzał nie tylko dokumenty, ale i to, jak Szuniewicz zarządza placówką. Zarzuty zawarte w anonimie nie potwierdziły się.
Kontroler wskazał jednak na braki w zakresie kontroli zarządczej w KOK-u (oceny przydatności pracowników, pisania ankiet sprawozdawczych itp.). - Wynikiem audytu są drobne nieprawidłowości, za które dyr. Szuniewicz został ukarany upomnieniem – mówi Franciszek Marszałek. Raport z przeprowadzonego audytu gmina Krotoszyn wysłała do CBA.

Doniósł ktoś ze swoich?
- Szczegółowość pewnych zarzutów świadczy o tym, że to może być ktoś z bardzo bliskiego środowiska KOK-u, co nie musi oznaczać, że to pracownik naszej instytucji - mówi nam W. Szuniewicz. Dyrektor Szuniewicz zorganizował w zeszłym tygodniu spotkanie wyjaśniające z pracownikami KOK-u, którym powiedział wprost, że zachowują się w sposób nieodpowiedzialny przekazując osobom trzecim niepotwierdzone informacje. – I ktoś chce to wykorzystać – zaznaczył i przypomniał, że wszyscy podpisali standardową w instytucjach klauzulę poufności.


 

Artykuł wyświetlono 1192 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 10 sierpień 2017, 07:13

Proszę o nie wykorzystywanie mojego komentarza do hejtu i innych podejrzeń.
Stare ale jare i być może coś w marzeniach z dawnych lat zostało.Gdy był Ośrodek Kultury w dawnym miejscu ( blisko Małego Rynku ) i wydaje mi się,że jeszcze za poprzedniego systemu politycznego to występy czy pokazy miały powodzenie.Było podniecająco jak Panie po scenie chodziły nago.Sam z osobą towarzyszącą byłem na takich występach i sala pełna.Obecnie to dawno nie byłem na imprezach czy występach w krotoszyńskim Ośrodku Kultury.
Słuchając różnych występów muzycznych w internecie organizowane prze tutejszy Ośrodek Kultury to na mój gust jest czy może było coś nie tak - jakby klejem przylepiane.

Avatar_missing_small
x Men - 19 sierpień 2017, 10:14

Jeśli niema sobie nic do zarzucenia do po co te nerwy?

Dodaj komentarz