Zerwane dachy i powalone drzewa. Dwaj strażacy ranni (ZDJĘCIA)

Sebastian Pośpiech, 06 październik 2017, 08:56
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W powiecie krotoszyńskim straż pożarna od czwartku 5 października wyjeżdżała już 130 razy. Dwóch strażaków zostało rannych po uderzeniu przez przewracające się drzewa. W krotoszyńskim parku drzewa wyrwało z korzeniami
Zerwane dachy i powalone drzewa. Dwaj strażacy ranni (ZDJĘCIA)

W parku powaliło wiele drzew

Zerwane dachy i powalone drzewa. Dwaj strażacy ranni (ZDJĘCIA)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Szkody, jakie wyrządził orkan Ksawery, będą jeszcze długo usuwane. Zerwało dachy w siedmiu budynkach mieszkalnych m.in. w Chwaliszewie, Kobiernie Kuklinowie, Smolicach i Zdunach. Wiatr zerwał także dachy 3 budynków gospodarczych. Poza tym uszkodzone zostały jeszcze dachy w 3 budynkach. Wiatr powalił 92 drzewa. Tak było od czwartku od godz. 18.37 do piątku (godz. 10.30). W akcjach uczestniczyło do tej pory w sumie ok. 500 strażaków zawodowych i ochotników.
W wyniku prowadzonych działań rannych zostało dwóch strażaków z jednostek ochotniczych w Baszkowie i Sulmierzycach. - Strażak z OSP w Sulmierzycach przebywa na oddziale ortopedii szpitala w Ostrowie Wlkp. Drugi z OSP Baszków w czwartek po zaopatrzeniu ran wrócił do domu - mówi Tomasz Niciejewski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

Artykuł wyświetlono 3557 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz