Zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego

Sebastian Pośpiech, 26 czerwiec 2018, 15:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
16-17 czerwca odbył się kolejny zjazd absolwentów tej wielce zasłużonej szkoły średniej, która zakończyła swoją działalność w 1970 r. Jej siedzibą był okazały gmach przy ul. Zdunowskiej 83, w którym przez 25 lat kształcono nauczycieli.
Zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego

FOTO Czesław Grzesiak

Zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego

FOTO Czesław Grzesiak

ZOBACZ ZDJĘCIA


W zjeździe wzięło udział 260 absolwentów. Rozpoczęto od mszy św. w kościele św. Andrzeja Boboli, potem przeniesiono się do szkolnej auli. Uroczystość prowadził Wiesław Skotarek (matura 1955), który przewodził komitetowi zjazdowemu.
Specjalnie powitano Antoninę Korzecką, jedyną przedstawicielkę dawnej rady pedagogicznej. Imiennie wymieniono najstarszych absolwentów: Kazimierę Książkiewicz-Gorzelniak, Stefanię Wiatrak-Terakowską i Stefana Tobolskiego z 1949 r. oraz Krystyna Kozłowicz-Tobolską i Jadwigę Schmidt-Abramowicz – maturzystki z 1950 r. Uczczona została pamięć zmarłych nauczycieli, koleżanek i kolegów, m.in. Władysława Gilla, Rafała Hoffmanna, Edwarda Sekulaka.
Głos zabierali najstarsi licealiści, a strofy swojej poezji recytowały Jadwiga Janczak-Miesiąc (1960) i Zdzisława Lebensart-Motyl (1951). Zwiedzano izbę tradycji zakładu, pracownie i sale dydaktyczne. Dopełnieniem dnia była wystawna kolacja połączona z biesiadą towarzyską, tańcami i śpiewem.
W niedzielne południe ok. 40 osób spotkało się na cmentarzu, by zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli. Funkcję przewodnika pełnił Stefan Konieczny (1959), który jest autorem – tak jak w poprzednich latach poprzednio – Biuletynu zjazdowego. Odwiedzono 30 grobów nauczycielskich. 

Artykuł wyświetlono 718 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz