15:44 06-01-2018

6 stycznia w Lutogniewie przemaszerował doroczny Orszak Trzech Króli.

Komentarze do artykułu "Lutogniew. Orszak Trzech Króli".

Marian Jankowski
10:36 07-01-2018

Można zauważyć ( choć od dawna to w oko wpadało ),Lutogniewa Orszał Trzech Króli taki jakby kolejowy.Kolejowy to jakby coś powstałego złego w kimś,które przysporzyło zło.Nie ma to nic wspólnego z wypadkami kolejowymi.Kolejowe zło jest wykorzystywane do stwarzania jeszcze większego zła i przez kogoś to zło zostało zrealizowane a obecnie szczyci się swoja flegmatyczną powinnością.
Dla kogoś ten komentarz może przysporzyć kłopot lub może zostać wyśmiany - porównując inne Orszaki Trzech Króli to ten w Lutogniewie coś kryje wygórowanego,które uraża.

Marian Jankowski
17:51 07-01-2018

Może dodam.że ten komentarz napisany wyżej tak się ustawił i coś prawdy się oferuje.Takie oferowanie jest nieprzyjemne i poniża.Napisałem na pewnych zbliżonych faktach.które przybliżają i są złożone.Przedstawienie tych faktów jest właściwie nie możliwe i jest to podległe Kościołowi jak i innemu środowisku.
Święta i po świętach a różne sprawy się panoszą i stwarzają obraz nieprzemyślanej złości,która może ukrywać fakty przemocy.
Moim zdaniem iść przed siebie i nie oglądać się do tyłu.

Marian Jankowski
16:30 08-01-2018

Na koniec tych rozważań to należy zrozumieć,że nasuwa się szereg myśli,które kierują się w stronę Kościoła.Dobrze bo tak by należałoby to zrozumieć ale w rzeczywistości to myśli się przemieniają i stawiają Kościół pod pewnym wezwaniem.Można by zadać pytanie czy Kościół chwyta się brzytwy i coś w tym jest bo surowość staje się dokuczliwa.
Może nieco wspomnień na podstawie Kościoła mojej parafii,którym jest Fara w Krotoszynie.To konfesjonał gdzie stosuje się taktykę grzechu śmiertelnego bez drastycznego powodu jak i taktykę 7 czy 10 przykazań i to zwala z nóg a nie pomaga.A przyjmując Komunie św.to się stwierdza,że łykasz - rozsądnym należy być zawsze.

Odpowiedz