RSS Kategoria: Aktualności

Ukradł i sprzedał złom
Mieszkaniec Zdun zabrał z cudzej posesji wózek dwukołowy załadowany złomem. Następnie opchnął trefny towar. Niedługo jednak cieszył się z łatwego zarobku.
(popi)
Uczniowie na stulecie Niepodległej
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzono także w zdunowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
(pik)
Koźmin. Bardzo udana zbiórka krwi (ZDJĘCIA)
W Koźminie 63 osoby zdecydowały się oddać najcenniejszy dar - krew. Zbiórkę zorganizowano 13 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych in. Józefa Marcińca.
(pik)
Święty Roch zawisł w powietrzu
Kilka miesięcy temu rozpoczął się – zakrojony na szeroką skalę – remont kościółka św. Rocha w Krotoszynie. Według założeń wykonawcy zasadnicza część prac – wymiana podwalin i pokrycia więźby dachowej, ma być zakończona jeszcze w tym roku.
Janusz Urbaniak
Święto Niepodległości w Krotoszynie (ZDJĘCIA)
Hucznie i z wielkim patosem obchodzono w Krotoszynie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
(pik)
Koalicja PSL-SIO w powiecie przypieczętowana
- Podpisanie umowy koalicyjnej między PSL a SIO ucina wszelkie spekulacje - tak decyzję o podziale stanowisk skomentował jeszcze przed inauguracyjną sesją nowej Rady Powiatu Krotoszyńskiego starosta Stanisław Szczotka.
Paweł Krawulski
Pół wsi poszłoby z dymem!
Opisany wyżej pożar w Świnkowie ujawnił zagrożenie, jakie niesie działalność jednego z mieszkańców tej podkrotoszyńskiej wsi. Samotny, około 60-letni, mężczyzna zbiera wszystko, co wpadnie mu w ręce, i zwozi na swoją posesję.
Sebastian Pośpiech
Płomienie zagrażały domowi i garażom
Niemal cztery godziny strażacy walczyli z pożarem zabudowań gospodarczych w Świnkowie. Ogień i dym unosiły się prawie nad całą wsią.
Sebastian Pośpiech
Kubły na popiół i trawę. Odpady zmieszane wywiozą co 2 tygodnie
Od mieszkańców domów jednorodzinnych i kamienic, gdzie jest nie więcej niż 7 lokali, odpady zmieszane w kubłach będą odbierane co dwa tygodnie. Mieszkańcy krytykują ten pomysł. Eko Siódemka tłumaczy, że wprowadza zmianę po to, by nie podwyższać opłat.
Sebastian Pośpiech
Odwiedziliśmy groby najbliższych (ZDJĘCIA)
Na przełomie października i listopada odwiedzamy groby bliskich. Na cmentarzu w Krotoszynie już kilka dni przed 1 listopada zaczęło się porządkowanie nagrobków.
(red.)