RSS Kategoria: Aktualności

Rozbudowa szpitala. Wmurowano akt erekcyjny (FOTO)
W środę 19 września na placu budowy nowej części szpitala powiatowego przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego.
Sebastian Pośpiech
95-lecie OSP w Biadkach (ZDJĘCIA)
Ochotnicza Straż Pożarna w Biadkach świętowała 95-lecie istnienia. Za służbę na rzecz drugiego człowieka, za zaangażowanie w pomoc lokalnej społeczności dziękowali jej mieszkańcy wsi i samorządowcy.
Sebastian Pośpiech
Tomasz Lesiński podał Rafała Nowackiego do prokuratury
Tomasz Lesiński złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez swego poprzednika, p.o. burmistrza Kobylina, Rafała Nowackiego. Chodzi o to, że Nowacki sprzedał 47-letniego żuka za niecałe 500 zł miejsko-gminnemu komendantowi straży pożarnej, Piotrowi Popowowi.
Sebastian Pośpiech
Krotoszyn na Nowo chce zmian. Kosiarski kandydatem na burmistrza
Bartosz Kosiarski, nauczyciel z krotoszyńskiej jedynki, będzie kandydować na urząd burmistrza. Nowe stowarzyszenie zaprezentowało swój program i liderów list do rady miasta.
Sebastian Pośpiech
Znakomity wstęp do ogniowego festiwalu
W piątek wieczorem krotoszynianie podziwiali fireshow w wykonaniu krotoszyńskich teatrów ognia. To był wstęp do sobotniego Festiwalu Ognia.
Sebastian Pośpiech
Krotoszyński Festiwal Ognia. Będzie się działo!
W sobotę 15 września warto odwiedzić krotoszyński Rynek. Opanują go bowiem kuglarze, żonglerzy i połykacze ognia, wystąpią też miejscowe teatry ognia. A już w piątek, 14 września o 20.00 przedsmak tych wydarzeń.
Sebastian Pośpiech
Stanowisko za meldunek. Tak kandydat SLD chciał zdobyć głosy w Krotoszynie
- Ja się oczywiście odwdzięczę - na wiosnę będziesz mógł być kierownikiem oddziału naszej fundacji - tak Tomasz Buchwald, zamierzający startować do sejmiku wojewódzkiego z SLD, przekonywał byłego działacza PiS Krzysztofa Kubika, aby ten zameldował go u siebie, w Krotoszynie.
Sebastian Pośpiech
Hałas ze stacji paliw. Mieszkańcy bloków na Konstytucji 3 Maja mają dość
Zdesperowani mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie po raz kolejny wyrazili zastrzeżenia dotyczące działalności pobliskiej stacji paliw położonej u zbiegu ul. Benickiej i Masłowskiego.
Paweł Krawulski
Torzewski zaśpiewał dla krotoszynian
Słynny tenor Marek Torzewski w sobotę 8 września dał świetny koncert z okazji 100-lecia niepodległości na krotoszyńskim Rynku.
Sebastian Pośpiech
Święto ulicy Batalionów Chłopskich (ZDJĘCIA)
W sobotę 8 września ulica Batalionów Chłopskich w Krotoszynie zapełniła się straganami i tłumem ludzi.
Sebastian Pośpiech