Gospodarka
Mieszkańcy Północnej nie chcą nowych zakładów
Mieszkańcy ul. Północnej w Krotoszynie nie chcą mieć w najbliższym sąsiedztwie kolejnych zakładów i magazynów. Domagają się od władz miejskich odpowiedniego zapisu w opracowywanym właśnie planie przestrzennym.
Sebastian Pośpiech
 Kto przejmie władzę w BM Kobylin?
Zarządca przymusowy spółki BM Kobylin w Zdunach pod koniec września zostanie odwołany. Nie będzie upadłości, sanacja jest niewiadomą. Toczy się gra o przejęcie spółki. Stawką jest 90 mln zł.
Sebastian Pośpiech
Nowy prezes PGKiM:  Każdy mieszkaniec będzie traktowany uprzejmie i fachowo
Marcin Jamry planuje reformę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Stawia też na fachową obsługę mieszkańców.
Sebastian Pośpiech
Praca jest, ale nie ma chętnych, więc firmy ściągają obcokrajowców
Rekordowe niskie bezrobocie osiągnęliśmy w powiecie krotoszyńskim pod koniec 2015 roku. W pierwszych miesiącach tego roku liczba bezrobotnych wzrosła, ale i tak jest dobrze. - Praca na naszym terenie jest wszędzie - mówi Rzeczy Małgorzata Grzempowska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. Niestety, brakuje chętnych.
Sebastian Pośpiech
Ratownicy chcą podwyżek, ale dyrektor nie może dać
Ratownicy medyczni chcą podwyżki zarobków. – Dostałem pisma od chyba wszystkich grup zawodowych w sprawie podwyżek – mówi zirytowany Paweł Jakubek, szef SPZOZ w Krotoszynie.
Sebastian Pośpiech
Kompostowanie czy workowanie odpadów zielonych?
Zagorzała dyskusja dotycząca odbioru odpadów zielonych w gm. Rozdrażew toczyła się na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Gminy. Utylizacja tony takich odpadów kosztuje 423 zł, a w tym roku zebrano ich już ponad 35 ton.
Aleksandra Figlak
Mahle będzie produkowało nowe tłoki
W ciągu miesiąca przy firmie Mahle Polska w Krotoszynie ma się rozpocząć budowa nowej hali produkcyjnej. Od czerwca przyszłego roku będą tam produkowane stalowe tłoki do wysokoprężnych silników spalinowych. Firma chce zainwestować 100 mln euro. Zapowiada tworzenie nowych miejsc pracy.
Sławek Pałasz
Miara sukcesu
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu Krotoszyna, przy drodze krajowej nr 15, która prowadzi z Wrocławia do Olsztyna.
Janusz Urbaniak
Nagroda im. Jana Wejcherta dla krotoszynianina
Nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii "Wizja i innowacja" otrzymał w tym roku poznański biznesmen Piotr Voelkel, który "de facto" jest krotoszynianinem i absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Kołłątaja z roku 1969.
Janusz Urbaniak
Jutrzenka została zlikwidowana
Spółdzielnia Inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie przestała istnieć. 38 członków na walnym zgromadzeniu podniosło ręce za likwidacją. Na likwidatorów wyznaczono Pawła Hryniaka i Marcina Zielonkę.
Sebastian Pośpiech
Najczęściej czytane w tygodniu
26-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu na skutek zderzenia z...
Burmistrz Zdun Tomasz Chudy zdecydował, że nowym dyrektorem szkoły...
Niefortunnie zakończył się wyjazd busem mieszkańca Krotoszyna z...
Iwona P., była już kierowniczka oddziału rehabilitacji w Koźminie...
Zaniepokojeni mieszkańcy domu przy ul. Kopernika w Krotoszynie...
24 maja o godz. 16.00 ratownicy medyczni z Krotoszyna przystąpią do...
W ich rękach spoczywa życie ludzkie. A zarabiają w Krotoszynie od...
Gmina Zduny po interwencji u prezesa spółki P4 uzgodniła z nim nowe...
Największy majątek posiada radny Dariusz Rozum. Wartość jego...