Najnowsze artykuły
Józef Zdunek i jego kolejny tomik wierszy
W bibliotece publicznej odbyła się premiera kolejnego tomiku wierszy dr. Józefa Zdunka. Czytanie wierszy przez autora uzupełniły melodie w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, słowo wstępne i kilka refleksji, które wypowiedzieli zebrani.
Janusz Urbaniak
Noc w krotoszyńskim muzeum
W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów w krotoszyńskim muzeum oprócz zwiedzania wszystkich pomieszczeń do współpracy zaproszono Ochotniczą Straż Pożarną w Krotoszynie.
(pik)
Śpiewali w obcych językach
17 maja odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz krotoszyńskim kinem "Przedwiośnie".
Sebastian Pośpiech
Krotoszyn. 60 lat Muzeum Regionalnego
27 marca w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka odbył się wernisaż wystawy poświęconej 60. rocznicy powstania muzeum.
Paweł Krawulski
Wernisaż bez artysty
Na piątkowym (3 marca) wernisażu w krotoszyńskiej galerii Refektarz zabrakło autora wystawianych prac, Rafała Karcza.
(pik)
Platon odkryty na nowo
W poniedziałek do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej przybył niezwykły gość. Dr hab. Tadeusz Bartoś, to znany filozof i były dominikanin, nie stroniący od wygłaszania kontrowersyjnych poglądów o funkcjonowaniu Kościoła katolickiego w Polsce. Jego związki ze stolicą naszego powiatu są duże, gdyż tu przyszedł na świat i przeżył młodość.
Paweł Krawulski
Festiwal Schola Cantorum.  Wzruszenia w Refektarzu
O wielkim wzruszeniu i równie wielkim zachwycie muzyką dawną w bardzo dobrym wykonaniu mówili uczestnicy koncertu, który 10 lutego miał miejsce w krotoszyńskiej galerii Refektarz.
Paweł Krawulski
Kontemplować piękno natury
13 lutego nieliczna grupa osób przybyła do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, by zachwycać się pięknem natury utrwalonej na fotografiach. Sprawcą zamieszania był Andrzej Chmielarz, znany krotoszyński regionalista i turysta, członek PTTK.
Paweł Krawulski
Zaśpiewali dla hospicjum
Cztery zespoły prezentujące jakże odmienną muzykę wystąpiły w minioną sobotę w krotoszyńskim kinie. Okazją do usłyszenia lokalnych kapeli była akcja „Głosy dla hospicjum”, podczas której zbierano datki dla Zakładu Opieki Paliatywnej.
Sebastian Pośpiech
Jubileusz zespołu Krotoszanie
29 października w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie miała miejsce inauguracja roku kulturalnego. W tym roku miała ona szczególnie uroczysty charakter. W tym dniu jubileusz 15-lecia powstania świętował Zespół Tańca Ludowego Krotoszanie.
Paweł Krawulski
Najczęściej czytane
Tegoroczne Dni Krotoszyna odbędą się 13, 14 i 15 czerwca na Błoniu....
Dni Krotoszyna odchodzą do lamusa. - Nie robimy tej idiotycznej...
Znany wokalista zaśpiewa 27 grudnia w Biadkach.