RSS Kategoria: Koźmin

Koźmin. Bardzo udana zbiórka krwi (ZDJĘCIA)
W Koźminie 63 osoby zdecydowały się oddać najcenniejszy dar - krew. Zbiórkę zorganizowano 13 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych in. Józefa Marcińca.
(pik)
Pożar budynku mieszkalnego w Lipowcu (ZDJĘCIA)
We wtorek 23 października krótko przed północą wybuchł pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Lipowiec (gm. Koźmin Wlkp.). Z żywiołem walczyło 7 jednostek straży.
Sebastian Pośpiech
Zderzenia osobówki z ciągnikiem. Pojazdy w ogniu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek zderzenia samochodu osobowego i ciągnika rolniczego na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. Oba pojazdy stanęły w płomieniach.
Sebastian Pośpiech
Czy w Koźminie brakuje koszy na śmieci?
Koźminianie skarżą się na niewystarczającą ich zdaniem liczbę koszy w mieście. Tymczasem magistrat apeluje o prawidłowe wykorzystywanie tych, które są.
Paweł Krawulski
Koźmin Wlkp. Wypadek przy stacji paliw (AKTUALIZACJA)
Na ul. Krotoszyńskiej w Koźminie zderzyły się dwa samochody osobowe.
Sebastian Pośpiech
Jak w Koźminie rozbudzają miłość do sportu u uczniów?
Dyrektor Sławomir Gruchała cieszy się, iż prowadzany przez niego Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp. tętni życiem. Przedpołudnia odwiedzają go szkoły, później obiekty wykorzystywane są przez najczęściej przez młodych futbolistów GOS-u.
Sebastian Pośpiech
Koźmin Wlkp. Katechetka z wyrokiem
Nauczycielka religii w SP nr 3 w Koźminie uczy pomimo ciążącego na niej wyroku sądowego. Negatywnej wymowy tego faktu nie łagodzi umorzenie postępowania karnego m.in. ze względu na nieznaczną społeczną szkodliwość czynu po rozprawie z 30 maja 2017r.
Paweł Krawulski
Koźmin. Dwoje pieszych zginęło na pasach (AKTUALIZACJA)
Do wypadku doszło na 17 listopada ok. 5.45 na przejściu dla pieszych na ul. Krotoszyńskiej w pobliżu stacji paliw. Pieszych potrącił samochód ciężarowy.
(RED.)
W Borzęciczkach może dojść do tragedii
Komendant straży pożarnej w Krotoszynie Jacek Strużyński ostrzegł radnych powiatowych, że zabezpieczenia przeciwpożarowe budynku w Borzęciczkach, gdzie znajduje się specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, są niewystarczające.
Tekst i zdjęcie Paweł Krawulski
Marek Witek nowym radnym
50-letni koźminianin Marek Witek, handlowiec prowadzący od 1990 r. sklep obuwniczy, uzupełni skład Rady Miejskiej Koźmina Wlkp. po odejściu Jacka Zawodnego.
Paweł Krawulski