Najnowsze artykuły
Przystanek Europa
- W koncernie MAHLE, skupiającym ponad 170 zakładów, krotoszyńska fabryka jest w Europie numerem... jeden. A na świecie jednym z dwóch najlepszych, obok oddziału brazylijskiego – mówił na konferencji prasowej w Krotoszynie jej dyrektor finansowy, Michał Lejkowski.
Janusz Urbaniak, Sebastian Pośpiech
Miasto i powiat pożyczą 40 mln zł na szpital i Błonie
17 października miasto i gmina Krotoszyn, powiat krotoszyński i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisali dwie umowy inwestycyjne na łączną kwotą 40 mln zł. Są to pierwsze umowy pożyczkowe z funduszu JESSICA2 w Wielkopolsce!
Sebastian Pośpiech
Otwarcie stacji Circle K (ZDJĘCIA)
W sobotę uroczyście otwarto stację paliw Circle K przy ul. Koźminskiej w Krotoszynie. Na klientów czekały promocje oraz liczne atrakcje.
Sebastian Pośpiech
Dzień Edukacji Narodowej w Kołłątaju (ZDJĘCIA)
W piątek, 13 października w auli I LO im. Hugona Kołłątaja obchodzono huczne Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zgromadziła dyrekcje, grono pedagogiczne ze szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszonych gości.
Paweł Krawulski
Stefania Paterek obchodziła 100 urodziny
Przeżycie wieku jest dane nielicznym. Od środy, 11 października w tym zacnym gronie znajduje się Stefania Paterek z Krotoszyna.
Tekst i zdjęcia Paweł Krawulski
Krotoszyn. Ciężarówka zahaczyła o wiadukt
Kierowca pojazdu ciężarowego uderzył o wiadukt kolejowy na ul. Kobylińskiej.
Sebastian Pośpiech
Oddawali krew w ceramie
11 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie na dziedzińcu szkolnym stanął ambulans, w którym można było oddać krew.
(red.)
Toaleta dla psów w parku dworcowym
W Krotoszynie otwarto pierwszą w mieście toaletę dla psów o nazwie Strefa WC Pies.
(popi)
Będą częstsze kontrole policji w Salni
We wsi Salnia koło Krotoszyna kierowcy urządzają sobie wyścigi samochodowe. Jeden z jej mieszkańców pyta, czy trzeba czekać, aż ktoś zginie, żeby policja zajęła się tą sprawą.
Sebastian Pośpiech
Czy ktoś musi zginąć?
Groźny wypadek na ul. Ściegiennego w Krotoszynie (os. Parcelki) dowodzi, że potrzeba zdecydowanych działań od zarządcy drogi. Na tym łuku samochody pędzą z dużą prędkością. To już siódmy wypadek w tym miejscu. Interwencje mieszkańców i rady osiedla nic nie dały.
Sebastian Pośpiech
Najczęściej czytane
Po artykule "Bezczelny kierowca potrącił ochroniarza Wodnika"...
Kierowca wyjeżdżający z parkingu Wodnika potrącił ochroniarza....
W środę 5 kwietnia ok. godz. 21.30 na krotoszyńskim deptaku...