Najnowsze artykuły
Lodowisko w Krotoszynie otwarte! (ZDJĘCIA)
W czwartek, 6 grudnia otwarto lodowisko miejskie.
Paweł Krawulski
Uratowali młodego mężczyznę w Biadkach
Dzisiaj rano ratownicy medyczni z Krotoszyna uratowali życie młodemu mężczyźnie. Półgodzinna reanimacja w Biadkach zakończyła się sukcesem. Udało się nieprzytomnemu przywrócić czynności życiowe.
Sebastian Pośpiech
Krotoszyn. Mężczyzna oblał się benzyną i podpalił na stacji paliw
Dzisiaj po godz. 18.00 na stacji paliw przy rondzie ul. Koźmińska i Raszkowska w Krotoszynie 55-letni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił.
Sebastian Pośpiech
Pożar sterty drewna
27 listopada wkrótce po godz. 18.00 zaczęła się palić sterta drewna na jednej z posesji przy ul. Polnej w Krotoszynie.
Sebastian Pośpiech
W Benicach z uczniami o prawach człowieka (ZDJĘCIA)
22 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach gościli przedstawiciele organizacji Amnesty International. Przybliżyli uczniom wiedzę z zakresu praw człowieka.
tekst i zdjęcia Paweł Krawulski
Niewybuch na placu budowy i awaria wodociągu na Mickiewicza
W związku z awarią sieci wodociągowej w ulicy Mickiewicza w Krotoszynie i znalezieniem niewybuchy na placu budowy McDonalda odcinek drogi krajowej nr 15 i 36 został w miniony piątek zablokowany i wyłączony z ruchu.
Sebastian Pośpiech
Historia pisana piosenką (ZDJĘCIA)
W czwartkowe popołudnie 22 listopada w kinie Przedwiośnie dla niemal pełnej sali widzów zaśpiewali uczniowie, absolwenci i rodzice Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie.
Sebastian Pośpiech
Straż miejska sprawdzi, jaki masz opał
Do 5 tys. zł grzywny grozi osobom, które używają w domowych kotłowniach opału złej jakości. Chodzi o bardzo drobny miał, węgiel brunatny, muły i flutokoncentraty. Oczywiście, nie można też spalać tworzyw sztucznych, lakierowanego drewna (np. starych mebli), opon czy kartonów.
Sebastian Pośpiech
Nadzór budowlany wstrzymał część działalności
Firma Tomex z Kobierna samowolnie zmieniła część warsztatu naprawy samochodów na pomieszczenie produkcyjne, gdzie odbywa się mechaniczna obróbka metali. Z tym postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krotoszynie nie zgadza się właściciel zakładu.
Sebastian Pośpiech
Święty Roch zawisł w powietrzu
Kilka miesięcy temu rozpoczął się – zakrojony na szeroką skalę – remont kościółka św. Rocha w Krotoszynie. Według założeń wykonawcy zasadnicza część prac – wymiana podwalin i pokrycia więźby dachowej, ma być zakończona jeszcze w tym roku.
Janusz Urbaniak
Najczęściej czytane
Po artykule "Bezczelny kierowca potrącił ochroniarza Wodnika"...
Tragedia w Darłówku. W szpitalu zmarł 14-latek z Sulmierzyc, który...
W środę 5 kwietnia ok. godz. 21.30 na krotoszyńskim deptaku...