RSS Kategoria: Krotoszyn

Motorowerzysta wjechał pod pociąg
W piątek 17 sierpnia popołudniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krotoszynie na wysokości ul. Dożynkowej trzynastoletni motorowerzysta został potrącony przez szynobus relacji Leszno – Ostrów Wielkopolski.
Sebastian Pośpiech
PiS przedstawił kandydatów
8 sierpnia poznaliśmy kandydatów na burmistrzów Krotoszyna i Kobylina oraz radnego sejmiku województwa w nadchodzących wyborach samorządowych.
Paweł Krawulski
Pies zadomowił się na cmentarzu
Od trzech tygodni po cmentarzu w Krotoszynie błąka się pies. Zwierzę jest zadbane, ale płochliwe, więc ucieka, gdy ktoś chce do niego podejść. Kto zna tego psa?
Sebastian Pośpiech
 Policjanci potrącili czy sam wpadł na radiowóz?
6 sierpnia ok. godz. 16.00 na parkingu przed Bricomarche w Krotoszynie samochód cywilny policji zderzył się z rowerzystą. Według jednej wersji 19-latek na jednośladzie z impetem wjechał w radiowóz, a według innej auto stróżów prawa celowo go potrąciło.
Sebastian Pośpiech
Disco polo zawładnęło Rynkiem (ZDJĘCIA)
W piątek 10 sierpnia w Krotoszynie po raz pierwszy odbyła się Gala Disco Polo. Na scenie wystąpiły 3 zespoły.
Sebastian Pośpiech
3 mężczyzn zatrzymano za narkotyki
Policjanci z krotoszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn. Posiadali marihuanę i haszysz. Funkcjonariusze przedstawili im zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami.
Sebastian Pośpiech
Mercedes w lesie. Czy nie za długo?
Na dukcie leśnym przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie, niemal na początki ścieżki pieszo-rowerowej, stoi mercedes. Auto ma przebite dwie opony.
Sebastian Pośpiech
Z wieży obejrzymy panoramę Krotoszyna
W najwyższym punkcie Krotoszyna stanie wieża obserwacyjno-widokowa. 15-metrowy obiekt stalowy zostanie wzniesiony na skrzyżowaniu ulic Ceglarskiej i Bractwa Kurkowego.
Sebastian Pośpiech
 Potnie plastikową obudowę na kawałki i spali w piecu?
W krotoszyńskim punkcie selektywnej zbiórki odpadów nie pozostawimy za darmo niekompletnego telewizora. Sprzęt AGD-RTV można przywozić tylko w całości. Tymczasem niektóre osoby zajmują się rozbieraniem tych urządzeń i sprzedawaniem metalowych elementów w punktach skupu złomu. Czy części z tworzyw sztucznych trafią do lasów albo rowów, lub też spłoną w piecach?
Sebastian Pośpiech
Reanimowali 70-latka. Na ul. Bolewskiego wylądował helikopter LPR
1 sierpnia rano w domu na ul. Bolewskiego w Krotoszynie ratownicy medyczni i strażacy walczyli o życie 68-letniego mężczyzny.
Sebastian Pośpiech