Najnowsze artykuły
Pierwszy Więc Wiec za nami (ZDJĘCIA)
W niedzielny wieczór na krotoszyńskim Rynku zainaugurowano cykl koncertów pn. Więc Wiec. Organizator, Krotoszyński Ośrodek Kultury, na początek zaserwował dużą dawkę muzyki rockowej.
Sebastian Pośpiech
Józef Zdunek i jego kolejny tomik wierszy
W bibliotece publicznej odbyła się premiera kolejnego tomiku wierszy dr. Józefa Zdunka. Czytanie wierszy przez autora uzupełniły melodie w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, słowo wstępne i kilka refleksji, które wypowiedzieli zebrani.
Janusz Urbaniak
Noc w krotoszyńskim muzeum
W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów w krotoszyńskim muzeum oprócz zwiedzania wszystkich pomieszczeń do współpracy zaproszono Ochotniczą Straż Pożarną w Krotoszynie.
(pik)
Śpiewali w obcych językach
17 maja odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz krotoszyńskim kinem "Przedwiośnie".
Sebastian Pośpiech
Niepokorni w Radiu Poznań (Merkury)
W piątek 5 maja o godz. 9.20 krotoszyński zespół muzyczny NIEPOKORNI będzie gościem audycji "Mała czarna". Koniecznie słuchajcie zdolnych i ambitnych muzyków z Krotoszyna. Nastawiajcie odbiorniki na 91,10 MHz.
(red.)
Krotoszyńska kapela Niepokorni w czołówce listy przebojów Radia Merkury
Niepokorni w ostatnim notowaniu listy przebojów Merkurego awansowali na wysokie 4. miejsce. Wspaniały wynik zawdzięczają głównie Wam!
Sebastian Pośpiech
Krotoszyn. 60 lat Muzeum Regionalnego
27 marca w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka odbył się wernisaż wystawy poświęconej 60. rocznicy powstania muzeum.
Paweł Krawulski
Wernisaż bez artysty
Na piątkowym (3 marca) wernisażu w krotoszyńskiej galerii Refektarz zabrakło autora wystawianych prac, Rafała Karcza.
(pik)
VIP-y zaśpiewały w koncercie charytatywnym
Niedzielny wieczór w Krotoszynie z całą pewnością należał do VIP-ów, którzy na scenie kina „Przedwiośnie” zaprezentowali utwory o tematyce sportowej.
Natalia Gładczak
Krotoszyn. Znają historię Powstania Wielkopolskiego
21 lutego w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka ogłoszono wyniki ósmej edycji konkursu historycznego pt. „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim. Dzieje i tradycja”.
Paweł Krawulski
Najczęściej czytane
Roman Ryba z Krotoszyna wystąpił w paradokumentalnych serialach „Na...
Tegoroczne Dni Krotoszyna odbędą się 13, 14 i 15 czerwca na Błoniu....
Dni Krotoszyna odchodzą do lamusa. - Nie robimy tej idiotycznej...