Najnowsze artykuły
„Książę Szaranek” w księgarni na Rynku
W oknie wystawowym Domu Książki przy krotoszyńskim Rynku widnieje okładka o tajemniczym tytule „Książę Szaranek”. Nazwisko autora wyjaśnia wszystko. To przetłumaczona na „naszom gware” powiastka filozoficzna (niby dla dzieci) Antoine’a de Saint-Exupéry’ego z 1943 roku.
Janusz Urbaniak
Magiczny koncert w Farze
W poniedziałkowy wieczór, 11 września w krotoszyńskiej świątyni pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie zebrali się liczni melomani. Liczyli na duchową ucztę i podziwianie wirtuozów.
Tekst i zdjęcia Paweł Krawulski
Ostatni Więc Wiec (ZDJĘCIA)
Koncert Moniki Brodki na finał niedzielnej edycji Więc Wiecu zachwycił fanów.
Sebastian Pośpiech
Wystawa obrazów Andrzeja Roszczaka
W sobotę 2 września o godz. 19.00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1 w Krotoszynie) odbędzie się otwarcie wystawy pt. Wybrane Obrazy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.
Sebastian Pośpiech
Pierwszy Więc Wiec za nami (ZDJĘCIA)
W niedzielny wieczór na krotoszyńskim Rynku zainaugurowano cykl koncertów pn. Więc Wiec. Organizator, Krotoszyński Ośrodek Kultury, na początek zaserwował dużą dawkę muzyki rockowej.
Sebastian Pośpiech
Józef Zdunek i jego kolejny tomik wierszy
W bibliotece publicznej odbyła się premiera kolejnego tomiku wierszy dr. Józefa Zdunka. Czytanie wierszy przez autora uzupełniły melodie w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, słowo wstępne i kilka refleksji, które wypowiedzieli zebrani.
Janusz Urbaniak
Noc w krotoszyńskim muzeum
W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów w krotoszyńskim muzeum oprócz zwiedzania wszystkich pomieszczeń do współpracy zaproszono Ochotniczą Straż Pożarną w Krotoszynie.
(pik)
Śpiewali w obcych językach
17 maja odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz krotoszyńskim kinem "Przedwiośnie".
Sebastian Pośpiech
Niepokorni w Radiu Poznań (Merkury)
W piątek 5 maja o godz. 9.20 krotoszyński zespół muzyczny NIEPOKORNI będzie gościem audycji "Mała czarna". Koniecznie słuchajcie zdolnych i ambitnych muzyków z Krotoszyna. Nastawiajcie odbiorniki na 91,10 MHz.
(red.)
Krotoszyńska kapela Niepokorni w czołówce listy przebojów Radia Merkury
Niepokorni w ostatnim notowaniu listy przebojów Merkurego awansowali na wysokie 4. miejsce. Wspaniały wynik zawdzięczają głównie Wam!
Sebastian Pośpiech
Najczęściej czytane
Roman Ryba z Krotoszyna wystąpił w paradokumentalnych serialach „Na...
Tegoroczne Dni Krotoszyna odbędą się 13, 14 i 15 czerwca na Błoniu....
Dni Krotoszyna odchodzą do lamusa. - Nie robimy tej idiotycznej...