Najnowsze artykuły
Zduny. Kolejny pożar lasu
Podpalacz, niestety, znowu dał o sobie znać. Tym razem wzniecił ogień w lasach w Perzycach i w Zdunach. Strażacy, leśnicy i policjanci już od kilku lat nie mogą złapać sprawcy.
adm  
Mieszkaniec domu pomocy w Baszkowie zaginął w Sylwestra
31 grudnia wieczorem zaginął jeden z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. 64-letni mężczyzna po kilku godzinach wrócił.
Sebastian Pośpiech
OSP Zduny zbiera na auto
Ochotnicza Straż Pożarna w Zdunach stara się o zakup nowego pojadu. Chodzi o samochód gaśniczy ciężki GCBA, kosztujący 960 tys. zł.
Sebastian Pośpiech
Podpalacz grasuje w lasach koło Zdun
W lasach Nadleśnictwa Krotoszyn zlokalizowanych w obrębie gminy Zduny grasuje podpalacz. Straż Leśna i pracownicy innych służb państwowych prowadzą działania w celu namierzenia sprawcy bądź sprawców.
Sebastian Pośpiech
 Kto przejmie władzę w BM Kobylin?
Zarządca przymusowy spółki BM Kobylin w Zdunach pod koniec września zostanie odwołany. Nie będzie upadłości, sanacja jest niewiadomą. Toczy się gra o przejęcie spółki. Stawką jest 90 mln zł.
Sebastian Pośpiech
Czy zarządca zdunowskiej BM złamał prawo? Nocą zajęła chlewnię innej firmy i wpędziła tam 1.200 świń
Bezprawne zajęcie fermy trzody chlewnej w gospodarstwie Bruczków (k. Borka Wlkp.) zarzuca zarządcy przymusowemu, Mirosławie Szóstak-Pestce, spółka Bioagra. Jest to firma, która chce dokapitalizować będące w wielkich tarapatach zdunowskie przedsiębiorstwo BM Kobylin.
Sebastian Pośpiech
Zduny. 120 lat jednostki OSP
Taki jubileusz zdunowscy strażacy świętowali 27 sierpnia.
Sławek Pałasz
Zduny. Amstaff pogryzł kobiety
29-letnia Dorota Mikołajewska i jej 63-letnia matka zostały w Zdunach pogryzione przez psa rasy amstaff. Ucierpiał również mężczyzna, który odciągnął agresywnego czworonoga.
Gracjan Jaworski
Agresywny pies pogryzł trzy osoby w Zdunach
29-letnia kobieta i jej 63-letnia matka zostały pogryzione przez psa rasy amstaff. Ucierpiał również mężczyzna, który odciągnął agresywnego czworonoga.
Gracjan Jaworski
Upadłość  BM Kobylin?
Czarne chmury zebrały się nad firmą BM Kobylin ze Zdun. Czy spółka handlująca węglem i skupująca zboże oraz bydło zmierza do likwidacji, czy chce się uratować?
Sebastian Pośpiech
Najczęściej czytane
Po artykule "Bezczelny kierowca potrącił ochroniarza Wodnika"...
Kierowca wyjeżdżający z parkingu Wodnika potrącił ochroniarza....
W środę 5 kwietnia ok. godz. 21.30 na krotoszyńskim deptaku...