Zamknij
REKLAMA

Nieuleczalna choroba zabiera im oddech. Chore siostry proszą o pomoc

09:52, 22.10.2019 | mac
Skomentuj
REKLAMA

Siostry Ania i Magda Pośpiech z Krotoszyna od urodzenia chorują na mukowiscydozę. Koszty leczenia są ogromne, przerastają ich możliwości finansowe. Zbierają na leczenie.

Najstarsza siostra Sylwia zmarła na mukowiscydozę w wieku zaledwie 16 lat. Potem tę chorobą wykryto u Anny, a następnie u Magdy niedługo po jej urodzeniu.
Przez mukowiscydozę są przywiązane do inhalatora. Nasz dzień rozpoczyna się od wziewów i  na nich się kończy. Codziennie muszą mieć 10-13 inhalacji, aby w miarę swobodnie oddychać.

Najgorzej jest, kiedy złapią infekcję. Najczęściej kończy się to leczeniem w szpitalu, gdzie leki mają podawane dożylnie. Ale i tak własny inhalator i leki zabierają ze sobą. - Przeraża nas najbardziej fakt, że bardzo często leków brakuje. Berodual mamy zawsze w zapasie, bo jego najczęściej nie ma w aptekach. A tylko on daje nam poczucie lekkości w płucach – opowiada Ania.

Z powodu choroby nie możemy podjąć żadnej stałej pracy. Nikt nie zgodzi się na to, aby w ciągu dnia wychodzić 3-4 razy na inhalację. Utrzymujemy się jedynie z renty socjalnej -  mówi Ania.

Wydatki na leki są ogromne. Pomagają im rodzice.
Choroba nie wybiera i – jak mówią - nie mogą mieć do nikogo pretensji.

- Chcemy prosić o pomoc, aby każdego dnia móc budzić się z pewnością, że mamy leki i mamy szansę na przeżycie kolejnego dnia  - podkreślają siostry.

Jeśli chcesz pomóc możesz to zrobić za pośrednictwem zbiórki internetowej. Szczegóły podane są TUTAJ

 

(mac)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA