Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Strażacy otwierali drzwi. Kobieta leżała na podłodze

21:55, 17.11.2019 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

Sąsiadka, zaniepokojona tym, że nie widziała starszej kobiety przez cały dzień, zaalarmowała służby ratunkowe. Strażacy otworzyli drzwi do mieszkania na os. Madalińskiego w Zdunach.

15 listopada w godzinach popołudniowych strażacy interweniowali w bloku, w którym mieszka samotna kobieta. Nie było z nią kontaktu. 

Na miejsce wysłano wóz zdunowskiej ochotniczej straży oraz podnośnik hydrauliczny straży zawodowej z Krotoszyna. – Chcieliśmy wejść do mieszkania przez balkon – wyjaśnia kpt. Tomasz Patryas, rzecznik powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Pierwsi na miejsce wezwania dotarli jednak miejscowi ochotnicy. W asyście właściciela mieszkania, które wynajmowała starsza pani, weszli do środka.

– Otworzyli siłowo drzwi od zewnątrz. Kobieta była przytomna, leżała tuż przy drzwiach. Klucz znajdował się w zamku od wewnątrz. Druhowie udzielili pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej – mówi Tomasz Patryas, rzecznik straży pożarnej.  

- Na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego z Kobylina, ponieważ krotoszyńska karetka pogotowia była w tym czasie na innym wyjeździe. Po przebadaniu kobiety ratownik zdecydował o hospitalizacji – mówi Jakub Nelle, rzecznik krotoszyńskich ratowników. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, kobieta przeszła udar mózgu.

Ambulansem została przewieziona do szpitalnego oddziału ratunkowego.

REKLAMA
(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NikoNiko

2 0

Skad wy macie te wiadomosci ze wynajmowala,, to jest jej mieszkanie prywatne nie kogos syn sie dorobil swwgo mieszkania, a nie jest jego wlascicielem. Przestancie *%#)!& to sasiadka w asyscie strazy byla podczas otwarcia domu bzdety wyssane z palca 15:12, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone