Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Dodatkowe 140 tys. na remont Floriańskiej

18:03, 01.12.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Koźmin finansuje modernizację koźmińskiej ulicy Floriańskiej razem z samorządem powiatowym. Na budowę przeznaczy więcej pieniędzy niż planował. Pierwotnie środki te miały pójść na budowę świetlicy w Wałkowie.

Burmistrz Maciej Bratborski niedawno rozmawiał na ten temat ze starostą Stanisławem Szczotką. – Chciałbym, abyśmy zainwestowali w dalszy remont Floriańskiej – oznajmił radnym na sesji.

Modernizacja drogi obejmuje chodnik i nawierzchnię. Pracami zajął się Powiatowy Zarząd Dróg. Termin zakończenia robót kanalizacyjnych i  nawierzchni jezdni przesuwany był już kilkakrotnie. Wiele komplikacji wynikało z decyzji konserwatora nadzorującego remonty. Temat poruszany był zarówno pośród radnych koźmińskich, jak i powiatowych.

- Do tej pory na remont Floriańskiej przeznaczyliśmy 655 tys. zł – komentuje Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie. Dodaje, że gm. Koźmin w tym celu wydała już 640 tys.

Burmistrz Bratborski zaproponował dalszy remont. Miałby polegać na poszerzeniu i dokończeniu renowacji chodnika. Ponadto uzupełniony chodnik tam, gdzie w ogóle go nie ma. A zatem te wymienione prace miałyby pochłonąć 280 tys. zł. – Połowę da gmina, a połowę powiat – stwierdził M. Bratborski. 

Radni podczas listopadowej sesji zastanawiali się, czy trwające i przedłużające się prace związanych z budową jezdni zakończą się w terminie. Na ten moment zarządca drogi przewiduje się, że koniec prac nawierzchniowych nastąpi 20 grudnia.

Środki gminne na rozszerzony remont początkowo miały pójść na budowę świetlicy w Wałkowie. – W tym roku nie będziemy rozpoczynali tych prac – stwierdził burmistrz. Dzień wcześniej podczas posiedzenia komisji skarbnik gminy Andrzej Serek określił, jak będzie wyglądała zmiana w budżecie: – Początkowo mieliśmy na budowę świetlicy przeznaczyć 900 tys. zł. Postanowiliśmy zmniejszyć tę kwotę do 200 tys. zł .Zostało więc 700 tys., a z tej puli 140 tys. zł gmina da na Floriańską.

 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%