Zamknij
REKLAMA

ROZDRAŻEW. W co zainwestuje gmina?

15:30, 14.01.2020 | Z.L
Skomentuj Przy szkole w Nowej Wsi w końcu powstanie hala sportowa
REKLAMA

Milion złotych – tyle kasy pójdzie na największą inwestycję w gminie Rozdrażew, czyli kanalizację i wodociągi w Dzielicach. Na drugim miejscu znalazła się przebudowa ul. Dworcowej w Rozdrażewie. 

Podczas ostatniej sesji rady gminy samorządowcy dyskutowali na temat tegorocznej sytuacji finansowej. - Projekt budżetu pełen jest oczekiwań i nadziei. Mieszkańcy Rozdrażewa słusznie domagają się nowych inwestycji – tak skomentował dokument radny Dawid Bała. Jak się okazuje, gmina ma je w planach. Najwięcej zamierza przeznaczyć na budowę kanalizacji oraz wymianę wodociągów i zbiorników na wodę w Dzielicach. Na ten cel wyda 1 mln. zł. 
Planowana jest także przebudowa dróg w miejscowościach Trzemeszno (100 tys. zł) i Grębów (300 tys. zł). W samym Rozdrażewie zmiany zajdą na ul. Dworcowej. Na jej przebudowę gmina zabezpieczyła 660 tys. – Na to zadanie zwiększyliśmy wydatki o 60 tys. zł ze względu na wzrost stawek podatku od nieruchomości – poinformował wójt Mariusz Dymarski. 
Samorządowcy przygotowują też obchody 750-lecia Rozdrażewa, na co przeznaczyli 67 tys. zł. Na długo wyczekiwaną budowę hali sportowej przy szkole w Nowej Wsi zaplanowano wydać 350 tys. zł. – Zadbaliśmy o wszystkie najważniejsze wydatki majątkowe. Mam nadzieję, że zostaną zrealizowane zgodnie z planem – skomentował radny Bała.
Z kolei zadłużenie gm. Rozdrażew na dzień 31 grudnia 2019 r. wynosiło 627 tys. 362 zł. Jak zapewnia wójt Dymarski, gmina nie ma zamiaru brać w tym roku nowych pożyczek.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WyborcaWyborca

1 0

Oczywiście jak co roku inwestycje w drogi... Gdzie Trzemeszno oraz Grębów.... Co roku mają coś nowego... Inne wioski nawet id dwóch lat nie mają połatanych dróg (poboczy) można koło *%#)!& ale radni przez Budy nie przejeżdżają to po co tam coś zrobić... 08:16, 15.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObywatelObywatel

0 0

I tu masz rację na tej drodze nic nie robią tak jak na też z Nowej Wsi do Rozdrażewa wójt jest skłócony z powiatem a cierpią mieszkańcy i to jest ta dobra władza? Może tam gdzie się coś robi.... 11:29, 15.01.2020


REKLAMA