Zamknij
REKLAMA

Studia pielęgniarskie w Krotoszynie!

16:44, 24.01.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W budynku przy ul. Mickiewicza 11 (kompleks krotoszyńskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1) pod koniec lutego ruszają dzienne studia licencjackie z pielęgniarstwa. Są jeszcze wolne miejsca.

Kształcenie potrwa 3 lata, a studenci nie będą ponosili opłat. Studia zostaną zainaugurowane 21 lutego.
Rekrutacja potrwa do 18 lutego. – Takich placówek, gdzie można kształcić się na miejscu, powinno powstawać w kraju jak najwięcej - mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński, podkreślając, że to dogodna dla studentów formuła, gdyż nie trzeba ponosić kosztów zakwaterowania.

Zajęcia będą prowadzone w pomieszczeniach dawnego internatu. – Sala wykładowa ma 60 metrów kwadratowych, są też pracownie umiejętności pielęgniarskich i komputerowa – wymienia Wanda Kruszczyńska, dyrektorka Centrum Kształcenia i Doskonalenia Eskulap w Krotoszynie, inicjatorka uruchomienia studiów pielęgniarskich.

Praktyki będą się odbywały na prawie wszystkich oddziałach krotoszyńskiego szpitala, na oddziale psychiatrycznym szpitala w Miliczu oraz w baszkowskim Domu Pomocy Społecznej.

W ciągu 3 lat studenci zaliczą 1.200 godzin praktyk zawodowych. Program studiów obejmuje też m.in. 1.300 godzin zajęć praktycznych w świetnie wyposażonych pracowniach umiejętności.

– Są to studia dla absolwentów liceów i techników, więc muszą oni od podstaw poznawać pielęgniarstwo, począwszy od słania łóżek pacjentów – tłumaczy W. Kruszczyńska.

Rekrutacja prowadzona jest poprzez stronę internetową PWSZ w Gnieźnie pod adresem: https://pwsz-gniezno.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-2019-2020-filia-w-krotoszynie/  

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZenekkkZenekkk

10 4

No ciekawe zapewne tanią siłę roboczą chcą w ten sposób uzyskać szpital się rozrósł pieniędzy pewnie nie maja
Opinie ma zepsuta ten szpital bo każdy kto z ciężkimi obrażeniami tam trafi już wie że żywy z tamtad nie wyjdzie opieka lekarska jak i pielęgniarska na bardzo niskim poziomie. W domach pomocy społecznej nie ma kto się tymi starszymi ludźmi opiekowac. A ci studenci po 3 latach skończą i kto im da zatrudnienie w szpitalu jak będą następni którzy będą się uczyć za darmo. W Krotoszynie to przede wszystkim w następnych wyborach to burmistrz musi zostać zmieniony bo ten nie stety nie nadaje się widać to po ulicach i calym miescie czas jakby w miejscu stanął a takie miasta jak Gostyń czy Rawicz rozbudowują się aż miło popatrzeć a tu nic. Tylko mahle i dziurawe drogi. 17:28, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakjak

2 0

do zenek, kazdy zawód medyczny powinnien byc szanowany, jak nie szanujesz tak masz, jak ci sie nie podoba umieraj w domu nie jedz do szpitala, podobno najmniej ludzi umiera w teatrze idz do teatru,trzeba głosowac inaczej będziesz miał innego burmistrza nie tylko psl i pis 08:46, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA