Zamknij
REKLAMA

Apel Starosty Krotoszyńskiego w związku z wprowadzeniem stanu epidemii

07:16, 25.03.2020 | J.U
REKLAMA
Skomentuj

W związku z obostrzeniem przepisów wynikających z wprowadzenia STANU EPIDEMII Starosta Krotoszyński przypomina o bezwzględnym stosowaniu się do następujących wytycznych.

OSOBY, KTÓRE WRÓCIŁY Z ZAGRANICY. Osoby, które powróciły w ostatnim czasie z zagranicy bezwzględnie pozostają w domach na kwarantannie. Osoby te – w przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia i metod postępowania, mogą skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie  wyłącznie drogą telefoniczną! (telefony poniżej).

OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ. Osoby objęte kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym prosimy o stosowanie się do przekazanych wytycznych – wypełnienie ich jest sprawdzane przez służby porządkowe.
Osoby samotne objęte kwarantanną (także powracające z zagranicy) powinny telefonicznie zgłaszać się w Ośrodkach Pomocy Społecznej w swojej gminie, gdzie uzyskają pomoc w robieniu zakupów i niezbędnego zaopatrzenia.


URZĘDY I INSTYTUCJE. Nie odwiedzajmy urzędów i instytucji publicznych – większość urzędów, w tym Starostwo Powiatowe – zostało zamknięte! W internecie, na stronach urzędów (czytaj komunikaty i szukaj w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej) znajdziesz wszelką informację – w tym telefony i wykaz e-usług. Zamknięte są instytucje kultury. Zamknięte są wszystkie placówki usługowe i handlowe – z wyjątkiem spożywczych, aptek i placówek sprzedających środki higieny.


PORUSZANIE SIĘ. Poruszać się można jedynie w niezbędnych sytuacjach, takich jak: praca, niezbędne zakupy, nagłe sytuacje – osoby poruszające się mogą być sprawdzane przez służby porządkowe!
Osoby starsze bezwzględnie pozostają w domach! Zwracamy się jednocześnie do sąsiadów i najbliższego otoczenia samotnych osób starszych o zainteresowanie się ich sytuacją.
Prosimy opiekunów osób nieletnich o dopilnowanie, by dzieci i młodzież nie przebywały poza domem. OBOWIĄZUJE zasada zgromadzeń ograniczonych do 2 osób. Nieletni będą legitymowani, a za ich postępowanie odpowiadają rodzice!


ZACHOWANIE SPOKOJU. Prosimy o nieuleganie panice i nie przybywanie bezzasadnie do punktów opieki medycznej. Przypominamy o obowiązującym zakazie odwiedzin w szpitalu i o zawieszeniu wykonywania planowych zabiegów oraz badań laboratoryjnych. W przypadku zachorowania prosimy o kontaktowanie się ze swoim lekarzem rodzinnym – w formie, jaką przyjęła obsługująca państwa placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Nie wykorzystujmy bezzasadnie telefonów alarmowych służb. Prosimy o szukanie informacji nt. obecnej sytuacji tylko w sprawdzonych źródłach - na stronach rządowych i samorządowych – w tym: na stronie powiat-krotoszyn.pl; facebook.com/starostaszczotka/

PRZYDATNE TELEFONY

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krotoszynie - w godz. 7.30-15.00:
697 469 990, 605 942 223, 697 272 220, 62 725 32 34/35 wew. 41, 45 lub 62 725 26 35
Alarmowy czynny całą dobę: 603 119 875
ALARMOWY Ogólny: 112
Dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: 728 371 403
Infolinia NFZ: 800 190 590


 

(J.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

MarianMarian

1 6

Ta epidemia to dziwna choroba,która zmusza do niekontrolowanych zachowań człowieka.Można zauważyć takie zjawiska,które zmusza czy jest zmuszane do tego,że życie staje się kiepskie i nic nie warte.Z tego wynika,że podczas restrykcji jest konieczne panowania nad sobą i nie ulegać występującej presji.Wynikająca presja może wystąpić ze zjawisk ucisku politycznego,który od dawna ma swój początek a epidemia to potwierdza.
Obecnie nad swoim życiem trzeba czuwać i omijać myśli,które mogłyby wyrządzić krzywdę. 09:01, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wiruswirus

2 1

epidemia to nie choroba łosiu 09:41, 25.03.2020


MarianMarian

1 0

Do wirusa ale żeby nie był to korona-wirus.
W polskim prawie administracyjnym stosowana jest definicja legalna epidemia choroby zakaźnej itd.
Miałem to na uwadze ale uważałem - ta epidemia to dziwna choroba też za właściwe pojęcie. 14:12, 25.03.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AlikAlik

2 0

Należy przestrzegać zaleceń, ale niektorzy dalej nie rozumieją, byłam dziś na zakupach i pełno starszych ludzi, chyba nikt im nie przepowie, u nich zakupy to np.paczuszka ciastek tylko 16:58, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone