Zamknij
REKLAMA

SULMIERZYCE. Był kandydat na informatyka, ale go nie zatrudnili. Wypadł słabo podczas rozmowy o pracę

16:51, 21.05.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Tylko jedna osoba złożyła swoją ofertę na ogłoszenie o pracy w sulmierzyckim urzędzie miasta. Odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, ale młody mężczyzna nie został przyjęty.

W marcu miasto ogłosiło nabór na stanowisko ds. informatycznych i pozyskiwania środków zewnętrznych.  Zgłosił się tylko jeden kandydat.
Na sesji z 30 kwietnia burmistrz DarIusz Dębicki zapewnił, że pomimo obostrzeń związanych z pandemią zostanie przeprowadzona z rozmowa kwalifikacyjna. Absolwent studiów licencjackich z informatyki, obecnie uczący się na studiach magisterskich, w jej trakcie nie przekonał do siebie urzędników.

– W rozmowie brał udział między innymi nasz informatyk. Wiedza tego młodego człowieka była niewystarczająca. Nie miał kompetencji, aby podjąć pracę – podsumował włodarz Sulmierzyc.  

Jego zdaniem jeszcze gorzej było z przygotowaniem kandydata do pozyskiwania środków zewnętrznych dla samorządu. – W ogóle nie orientował się w tej materii – zaznaczył Dębicki. Tymczasem miasto chce zatrudnić osobę kompetentną, z wiedzą, gdzie szukać informacji o dotacjach z  programów krajowych i unijnych.

W rozmowie z nami burmistrz stwierdził, że rozumie, iż każdy musi kiedyś zacząć zdobywać doświadczenia zawodowe, jednak ubiegający się o pracę mężczyzna nie posiadał niezbędnych kompetencji.  

Samorząd nie zamierza rezygnować z poszukiwania odpowiedniego pracownika.

– Wiem, że żaden informatyk nie przyjdzie pracować za 3 tys. zł, jednak z drugiej strony nie stać nas na zatrudnienie kogoś za 7 tys. zł, a mniej więcej tyle chcą zarabiać osoby doświadczone - oznajmił burmistrz.

Wkrótce można się spodziewać kolejnego ogłoszenia o naborze.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

XYZXYZ

12 1

Informatyk znający się na pozyskiwaniu środków unijnych za 3k PLN, pewnie jeszcze brutto. Powodzenia w szukaniu osób kompetentnych. 06:31, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmbaAmba

2 0

Jak ma skutecznie pozyskiwać środki dla gminy, skoro sam dla siebie nie może znaleźć lepiej płatnej pracy??? XDDD 01:53, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz