Zamknij
REKLAMA

Ruszyły ligowe przygotowania piłkarzy. Co słychać w Astrze, Białym Orle i Piaście?

16:31, 28.07.2020 | wb
Skomentuj
REKLAMA

Gdy tylko okazało się to możliwe, po zakończeniu poprzedniego sezonu i przymusowej długiej przerwie, przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczęły zespoły piłkarskie z naszego powiatu.

Astra Krotoszyn czyni to pod wodzą nowego szkoleniowca Łukasza Walczaka, który zastąpił Krzysztofa Wiewióra. Do tej pory pracował on w Zjednoczonych Pudliszki, Krobiance Krobia, Śląsku Wrocław, Polonii Leszno i KA4resPect Krobia.

Astra Krotoszyn

W pierwszym sparingu krotoszynianie zremisowali w Sulmierzycach z Ostrovią 1909 Ostrów 1:1, a bramkę zdobył Mikołaj Lewandowski. Drugi mecz kontrolny, rozegrany w Łąkocinach, zakończył się wygraną z tamtejszym Ogniwem 3:0. Kolejny pojedynek, w którym w bramce naszego zespołu wystąpił po długiej przerwie Jarosław Reyer, nasi przegrali z Krobianką Krobia 2:3 (gole: Adam Staszewski i Mateusz Mizerny).

Nowymi zawodnikami Astry zostali: jej wychowanek Patryk Łuczak (ostatnio występował w Sulimirczyku) i Kamil Czołnik, który grał już w krotoszyńskim klubie w sezonie 2017/18 jako  ofensywny pomocnik. 

Piast Kobylin

Drugi przedstawiciel powiatu w wielkopolskiej V lidze gr. 3, czyli Piast Kobylin, też intensywnie przygotowywał się do nowego sezonu. Kobylinianie sparingów nie zaczęli dobrze, gdyż przegrali z Białym Orłem Koźmin 0:2 i Koroną Piaski 2:3 (gole: Jakub Smektała i Mateusz Olikiewicz).

Potem było już lepiej, bo zremisowali ze Spartą Miejska Górka 2:2 (Patryk Wciórka, Mateusz Olikiewicz) i pokonali Rydzyniaka Rydzynę 2:1 (Ksawery Wachowiak, Mateusz Olikiewicz). Warto dodać, że pierwszy z tej dwójki to zaledwie 15-latek, który w poprzednim sezonie został królem strzelców w rozgrywkach juniorów młodszych.

W następnym meczu Piast rozgromił Sarnowiankę Sarnowa 6:0 (Rajmund Siecla, Mateusz Olikiewicz, Marcin Kurzawa, 2 x Mateusz Wachowiak, Ksawery Wachowiak).

Biały Orzeł Koźmin

Nad dobrą formą pracuje nasz “okręgowicz” Biały Orzeł, w składzie którego ponownie będziemy mogli oglądać doświadczonego Krzysztofa Czabańskiego. Koźminianie pokonali kolejno: GKS Jaraczewo 3:1 (Wojciech Kamiński, Mirosław Kaźmierczak), Piasta 2:0 (Krzysztof Czabański, Marceli Skowroński), zremisowali z Koroną Piaski 4:4 (2 x Krzysztof Czabański, Wojciech Kamiński, Mikołaj Borowczyk), wygrali z LKS II Gołuchów 4:0 (2 x Kamil Rój, Krzysztof Czabański, Mateusz Kasprzak), ulegli Kani Gostyń 2:3 (2 x Wojciech Kamiński) i pokonali Grom Golina 4:1 (Mikołaj Borowczyk, Hubert Roszczak, Kacper Kubot, Mirosław Kaźmierczak).

(wb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA